07.07.2023 :: 10:55
Україна подала заявку про приєднання до Транстихоокеанського партнерства
Україна направила владі Нової Зеландії та Японії офіційне прохання про приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP). Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Нова Зеландія, яка виконує функції юридичного депозитарію партнерства, 5 травня отримала офіційний запит від України щодо приєднання, повідомив представник міністерства закордонних справ Нової Зеландії.
За словами представника, наступні кроки у процесі подання заявок будуть визначатися всіма членами CPTPP, які мають зустрітися у новозеландському місті Окленд 16 липня.
CPTPP включає Австралію, Бруней, Канаду, Чилі, Японію, Малайзію, Мексику, Нову Зеландію, Перу, Сінгапур та В'єтнам. При цьому Великобританія стає 12-ою державою-членом. Китай, Тайвань, Еквадор, Коста-Ріка та Уругвай також мають заявки на приєднання.
Міністр економіки Японії Шигеюкі Гото заявив на черговій прес-конференції, що Японія, як член CPTPP, «має ретельно оцінити, чи повністю Україна відповідає високому рівню угоди» з погляду доступу до ринку та правил.
Транстихоокеанське партнерство - торговельно-економічне об'єднання, створене для створення зони вільної торгівлі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Його заснували у лютому 2016 р. Оновлений договір було підписано у березні 2018 р. після рішення президента США Дональда Трампа про вихід із попередньої угоди. Тепер вона називається Всеосяжна та прогресивна угода для Транстихоокеанського партнерства (CPTTP).
Джерело: РБК-Україна
Украина подала заявку о присоединении к Транстихоокеанскому партнерству
Украина направила властям Новой Зеландии и Японии официальную просьбу о присоединении к Всеобъемлющему и прогрессивному соглашению о Транстихоокеанском партнерстве (CPTPP). Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на Reuters.
Новая Зеландия, выполняющая функции юридического депозитария партнерства, 5 мая получила официальный запрос от Украины по присоединению, сообщил представитель министерства иностранных дел Новой Зеландии.
По словам представителя, следующие шаги в процессе подачи заявок будут определяться всеми членами CPTPP, которые должны встретиться в новозеландском Окленде 16 июля.
CPTPP включает Австралию, Бруней, Канаду, Чили, Японию, Малайзию, Мексику, Новую Зеландию, Перу, Сингапур и Вьетнам. При этом Великобритания становится 12-м государством-членом. Китай, Тайвань, Эквадор, Коста-Рика и Уругвай также имеют заявки на присоединение.
Министр экономики Японии Шигеюки Гото заявил на очередной пресс-конференции, что Япония, как член CPTPP, «должна тщательно оценить, полностью ли Украина соответствует высокому уровню соглашения» с точки зрения доступа к рынку и правилам.
Транстихоокеанское партнерство - торгово-экономическое объединение, созданное для создания зоны свободной торговли в Азиатско-Тихоокеанском регионе. Он был основан в феврале 2016 г. Обновленный договор был подписан в марте 2018 г. после решения президента США Дональда Трампа о выходе из предыдущего соглашения. Теперь она называется Всеобъемлющее и прогрессивное соглашение для Транстихоокеанского партнерства (CPTTP).
Источник: РБК-Україна |