Україна направила владі Нової Зеландії та Японії офіційне прохання про приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP). Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Нова Зеландія, яка виконує функції юридичного депозитарію партнерства, 5 травня отримала офіційний запит від України щодо приєднання, повідомив представник міністерства закордонних справ Нової Зеландії.
За словами представника, наступні кроки у процесі подання заявок будуть визначатися всіма членами CPTPP, які мають зустрітися у новозеландському місті Окленд 16 липня.
CPTPP включає Австралію, Бруней, Канаду, Чилі, Японію, Малайзію, Мексику, Нову Зеландію, Перу, Сінгапур та В'єтнам. При цьому Великобританія стає 12-ою державою-членом. Китай, Тайвань, Еквадор, Коста-Ріка та Уругвай також мають заявки на приєднання.
Міністр економіки Японії Шигеюкі Гото заявив на черговій прес-конференції, що Японія, як член CPTPP, «має ретельно оцінити, чи повністю Україна відповідає високому рівню угоди» з погляду доступу до ринку та правил.
Транстихоокеанське партнерство - торговельно-економічне об'єднання, створене для створення зони вільної торгівлі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Його заснували у лютому 2016 р. Оновлений договір було підписано у березні 2018 р. після рішення президента США Дональда Трампа про вихід із попередньої угоди. Тепер вона називається Всеосяжна та прогресивна угода для Транстихоокеанського партнерства (CPTTP).
Джерело: РБК-Україна
Украина подала заявку о присоединении к Транстихоокеанскому партнерству
Украина направила властям Новой Зеландии и Японии официальную просьбу о присоединении к Всеобъемлющему и прогрессивному соглашению о Транстихоокеанском партнерстве (CPTPP). Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на Reuters.
Новая Зеландия, выполняющая функции юридического депозитария партнерства, 5 мая получила официальный запрос от Украины по присоединению, сообщил представитель министерства иностранных дел Новой Зеландии.
По словам представителя, следующие шаги в процессе подачи заявок будут определяться всеми членами CPTPP, которые должны встретиться в новозеландском Окленде 16 июля.
CPTPP включает Австралию, Бруней, Канаду, Чили, Японию, Малайзию, Мексику, Новую Зеландию, Перу, Сингапур и Вьетнам. При этом Великобритания становится 12-м государством-членом. Китай, Тайвань, Эквадор, Коста-Рика и Уругвай также имеют заявки на присоединение.
Министр экономики Японии Шигеюки Гото заявил на очередной пресс-конференции, что Япония, как член CPTPP, «должна тщательно оценить, полностью ли Украина соответствует высокому уровню соглашения» с точки зрения доступа к рынку и правилам.
Транстихоокеанское партнерство - торгово-экономическое объединение, созданное для создания зоны свободной торговли в Азиатско-Тихоокеанском регионе. Он был основан в феврале 2016 г. Обновленный договор был подписан в марте 2018 г. после решения президента США Дональда Трампа о выходе из предыдущего соглашения. Теперь она называется Всеобъемлющее и прогрессивное соглашение для Транстихоокеанского партнерства (CPTTP).
Источник: РБК-Україна