УЗ спільно з німецькою VTG та австрійською Rail Cargo Austria успішно провела тестовий інтермодальний рейс Київ - Будапешт ©

АТ «Укрзалізниця», австрійська залізнична компанія Rail Cargo Austria та німецький вагонний оператор VTG у рамках дії меморандуму між Укрзалізницею та RCA, підписаного у вересні 2023 р., успішно провели тестовий інтермодальний рейс з перевезення напівпричепів за маршрутом Київ - Будапешт. Про це повідомляє прес-центр УЗ.

«Цим рейсом ми розпочали реалізацією проєкту інтермодальних перевезень між Україною та країнами Європи й плануємо надалі спільно розвивати цей маршрут до Відня, як нещодавно було домовлено», - розповів директор з комерційної роботи та логістики АТ «Укрзалізниця» Тимофій Мураховський.

Так, було проведене пілотне контрейлерне відправлення завантажених автомобільних напівпричепів зі станції Київ-Ліски призначенням на станцію Будапешт. Навантаження та всі необхідні операції здійснено на Київському та Чопському контейнерних терміналах Філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця». Перевезення було виконано в контрейлерних платформах АТ «Укрзалізниця» з перевантаженням по станції Чоп у контрейлерну платформу стандарту євроколії (1435 мм), надану німецьким оператором VTG. Тяговий рухомий склад після перевантаження було надано Rail Cargo Austria.

«Контрейлерна технологія дозволить розширити коло клієнтів залізниці та переключити вантаж з автомобільного транспорту на залізничний», - додав Т.Мураховський.

Наразі сторони також опрацьовують усі питання щодо швидкого митного оформлення імпортно-експортних операцій інтермодальних перевезень.

Крім того, у рамках співпраці з Литовською залізницею (LTG) на наступному тижні планується тестове перевезення по маршруту Каунас - Київ - Каунас.

Нагадаємо, що АТ «Укрзалізниця» та австрійська залізнична компанія Rail Cargo Austria 14 вересня 2023 р. підписали меморандум, домовились про спільну роботу з розвитку інтермодального залізничного сполучення між Україною та Австрією. Згідно з меморандумом у рамках реалізації проєкту з розвитку інтермодальних перевезень «Укрзалізниця» відповідатиме за тяговий рухомий склад, інтермодальні вагони широкої колії, термінальні послуги та митні формальності в Україні, а Rail Cargo Group, до якої входить Rail Cargo Austria, бере на себе відповідальність за вказаними пунктами в ЄС.

Довідково. Контрейлерна технологія - організація доставки комбінованим транспортом, при якому більшу частину маршруту вантажі в автомобільних причепах переміщуються спеціальними контрейлерними залізничними платформами, а останні кілометри від станції призначення до клієнта доставляються знову автодорогою. Це дає можливість скоротити загальний час у дорозі, у тому числі при перетині кордонів без затримок на автомобільних пунктах пропуску, звільнити парк автомобільних тягачів, скоротити витрати на паливо та зберегти робочий час водіїв, а також знизити аварійність на автошляхах та зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.

tbu.com.ua

 

УЗ совместно с немецкой VTG и австрийской Rail Cargo Austria успешно провела тестовый интермодальный рейс Киев - Будапешт ©

АО «Укрзализныця», австрийская железнодорожная компания Rail Cargo Austria и немецкий вагонный оператор VTG в рамках действия меморандума между Укрзализныцей и RCA, подписанного в сентябре 2023 г., успешно провели тестовый интермодальный рейс по перевозке полуприцепов по маршруту Киев – Будапешт. Об этом сообщает пресс-центр УЗ.

«Этим рейсом мы приступили к реализации проекта интермодальных перевозок между Украиной и странами Европы и планируем в дальнейшем совместно развивать этот маршрут в Вену, как недавно было договорено», - рассказал директор по коммерческой работе и логистике АО «Укрзализныця» Тимофей Мураховский.

Так, была проведена пилотная контрейлерная отправка загруженных автомобильных полуприцепов со станции Киев-Лиски назначением на станцию Будапешт. Погрузка и все необходимые операции осуществлены на Киевском и Чопском контейнерных терминалах Филиала «Центр транспортного сервиса «Лиски» АО «Укрзализныця». Перевозка была выполнена в контрейлерных платформах АО «Укрзализныця» с перегрузкой по станции Чоп в контрейлерную платформу стандарта европути (1435 мм), предоставленную немецким оператором VTG. Тяговый подвижной состав после перегрузки был предоставлен Rail Cargo Austria.

«Контрейлерная технология позволит расширить круг клиентов железной дороги и переключить груз с автомобильного транспорта на железнодорожный», - добавил Т.Мураховский.

Стороны также прорабатывают все вопросы относительно быстрого таможенного оформления импортно-экспортных операций интермодальных перевозок.

Кроме того, в рамках сотрудничества с Литовской железной дорогой (LTG) на следующей неделе планируется тестовая перевозка по маршруту Каунас – Киев – Каунас.

Напомним, что АО «Укрзализныця» и австрийская железнодорожная компания Rail Cargo Austria 14 сентября 2023 г. подписали меморандум, договорились о совместной работе по развитию интермодального железнодорожного сообщения между Украиной и Австрией. Согласно меморандуму в рамках реализации проекта по развитию интермодальных перевозок «Укрзализныця» будет отвечать за тяговый подвижной состав, интермодальные вагоны широкого пути, терминальные услуги и таможенные формальности в Украине, а Rail Cargo Group, в которую входит Rail Cargo Austria, берет на себя ответственность за указанными пунктами в ЕС.

Справочно. Контрейлерная технология - организация доставки комбинированным транспортом, при котором большую часть маршрута грузы в автомобильных прицепах перемещаются специальными контрейлерными железнодорожными платформами, а последние километры от станции назначения к клиенту доставляются снова автодорогой. Это позволяет сократить общее время в пути, в том числе при пересечении границ без задержек на автомобильных пунктах пропуска, освободить парк автомобильных тягачей, сократить расходы на топливо и сохранить рабочее время водителей, а также снизить аварийность на дорогах и уменьшить негативное влияние на окружающую среду.

tbu.com.ua
Все права защищены © Транспортный бизнес 2008-2024

Перепечатка материалов сайта в полном или сокращенном виде только с письменного разрешения редакции.
Для интернет-изданий при перепечатке обязательна гиперссылка www.tbu.com.ua