Експорт сільськогосподарської продукції з України важливий не лише для українського, а й для міжнародного ринку. На цьому наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, виступаючи під час засідання аграрного комітету Європейського парламенту в Брюсселі, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
За його словами, завдяки спільним зусиллям ЄС і сусідніх держав-членів через «Шляхи солідарності» вдалось досягти великого логістичного успіху. З квітня 2022 р. по березень 2023 р. через них Україна змогла експортувати понад 32 млн. т зернових і олійних культур.
«Ми розуміємо, що за останній рік велике навантаження від експорту української сільськогосподарської продукції вплинуло і на наших західних сусідів. Для нас дуже важливо, щоб і фермери сусідніх країн продовжували працювати в комфортних умовах наскільки це можливо, але слід розуміти, що така ситуація має і позитивний вплив на їхні ринки. Ціна на зернові стала конкурентніша, створено більше робочих місць та збільшилась кількість сплачених податків», - підкреслив заступник міністра.
«Ми вважаємо, що переговори з нашими країнами сусідами, нашими друзями, які надають нам неймовірну підтримку - це основний шлях для компромісних рішень», - наголосив М.Дмитрасевич.
tbu.com.ua
Украина экспортировала «Путями солидарности» более 32 млн т зерновых - Минагрополитики ©
Экспорт сельскохозяйственной продукции из Украины важен не только для украинского, но и международного рынка. Об этом заявил заместитель Министра аграрной политики и продовольствия Украины Маркиян Дмитрасевич, выступая во время заседания аграрного комитета Европейского парламента в Брюсселе, сообщает пресс-служба Минагрополитики.
По его словам, благодаря совместным усилиям ЕС и соседних государств-членов через «Пути солидарности» удалось добиться большого логистического успеха. С апреля 2022 г. по март 2023 г. через них Украина смогла экспортировать более 32 млн. т зерновых и масличных культур.
«Мы понимаем, что за последний год большая нагрузка от экспорта украинской сельскохозяйственной продукции повлияла и на наших западных соседей. Для нас очень важно, чтобы и фермеры соседних стран продолжали работать в комфортных условиях по возможности, но следует понимать, что такая ситуация имеет и положительное влияние на их рынки. Цена на зерновые стала более конкурентной, создано больше рабочих мест и увеличилось количество уплаченных налогов», - подчеркнул замминистра.
«Мы считаем, что переговоры с нашими странами соседями, нашими друзьями, которые оказывают нам невероятную поддержку - это основной путь для компромиссных решений», - подчеркнул Н.Дмитрасевич.
tbu.com.ua