У Польщі прийнято рішення про будівництво зернового порту у Гданську, що сприятиме експорту українського зерна до третіх країн. Про це повідомив міністр сільського господарства РП Роберт Телус, передає кореспондент «Укрінформу».
«Наша компанія RSSI підписала угоду з портом Гданська щодо зернового порту. Нарешті матимемо зерновий порт»,- заявив Телус.
Як повідомлялось, 15 вересня Єврокомісія не продовжила дію тимчасових обмежень ЄС щодо імпорту зерна з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії. Після цього Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про рішення надалі одноосібно блокувати імпорт української агропродукції та припинили участь у координаційній платформі, яка була створена під егідою Єврокомісії для розв'язання зернового питання. Україна подала до СОТ позови проти цих країн.
На зустрічі координаційної платформи, створеної під егідою Єврокомісії для розв'язання проблеми експорту українського зерна до п’яти сусідніх країн ЄС, Україна представила план дій.
Київ запровадив внутрішню процедуру верифікації експорту чотирьох культур (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця) до п'яти країн ЄС. Ця процедура передбачає видачу ліцензії від українського уряду протягом 30 днів з дня отримання заявки на експорт.
Джерело: «Укрінформ»
В Польше построят зерновой порт
В Польше принято решение о строительстве зернового порта в Гданьске, что будет способствовать экспорту украинского зерна в третьи страны. Об этом сообщил министр сельского хозяйства РП Роберт Телус, передает корреспондент «Укринформа».
«Наша компания RSSI подписала соглашение с портом Гданьска по зерновому порту. Наконец-то у нас будет зерновой порт»,- заявил Телус.
Как сообщалось, 15 сентября Еврокомиссия не продлила действие временных ограничений ЕС по импорту зерна из Украины в Болгарию, Венгрию, Польшу, Словакию и Румынию. После этого Польша, Венгрия и Словакия объявили о решении в дальнейшем единолично блокировать импорт украинской агропродукции и прекратили участие в координационной платформе, созданной под эгидой Еврокомиссии для решения зернового вопроса. Украина подала в ВТО иски против этих стран.
На встрече координационной платформы, созданной под эгидой Еврокомиссии для решения проблемы экспорта украинского зерна в пять соседних стран ЕС, Украина представила план действий.
Киев ввел внутреннюю процедуру верификации экспорта четырех культур (кукуруза, рапс, подсолнечник, пшеница) в пять стран ЕС. Эта процедура предусматривает выдачу лицензии от украинского правительства в течение 30 дней со дня получения заявки на экспорт.
Источник: «Укрінформ»