Розкрадання на будівництві Подільського мосту - слідству вдалося повернути ₴1,5 млн.

У Києві правоохоронці завершили розслідування щодо посадовця та підрядників у справі про розкрадання 36 млн. грн.. на будівництві Подільського мосту. Про це повідомила прес-служба Київської міської прокуратури.

«Подільською окружною прокуратурою міста Києва завершено досудове розслідування першого епізоду справи щодо вчинення посадовцями комунального та підрядних підприємств службових злочинів у ході будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві (ч.2 ст.367, ч.5 ст.191 КК України)», - йдеться у повідомленні.

Серед підозрюваних - перший заступник керівника КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва», який виступив замовником робіт, та керівники генпідрядної і підрядної організацій.

Згідно з матеріалами слідства, у квітні 2017 р. між КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва» та генпідрядником був укладений договір щодо виконання робіт на об’єкті «Будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м.Києві».

Зазначається, що на виконання цього договору генпідрядник залучив підрядні організації для нібито надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання з операторами (машиністами та допоміжним персоналом), включаючи переміщення важких вантажів та інші допоміжні послуги.

«Надалі, упродовж 2020 р., на підставі підписаних актів здачі-приймання виконаних робіт на рахунки підрядників з бюджету були перераховані кошти. При цьому посадові особи цих підприємств завищили обсяги виконаних робіт», - підкреслюється в повідомленні.

У прокуратурі заявили, що відповідно до висновку комплексної судової будівельно-технічної та економічної експертизи, тергромаді було завдано збитків на суму понад 36 млн. грн.

Нині досудове розслідування щодо першого заступника керівника КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» та керівника генпідрядної організації завершено, вони ознайомлюються з матеріалами провадження в порядку ст.290 КПК України.

Обвинувальний акт щодо третього фігуранта провадження - керівника підрядної організації - вже скеровано до суду для розгляду по суті, поінформували в прокуратурі.

Також у прокуратурі зазначили, що в межах слідства було забезпечено реальне відшкодування збитків на суму 1,5 млн. грн. та заявлено відповідні позови до фігурантів на решту суми завданої шкоди.

Досудове розслідування за іншими епізодами розкрадання коштів у ході будівництва Подільського мостового переходу триває, очікуються висновки експертиз.

Як повідомлялося, у жовтні 2022 р. в Антимонопольному комітеті України заявили, що АМКУ викрив змову компаній «Форма» та «Укрбуд» під час п'яти закупівель послуг із будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро у Києві.

Джерело: «Укрінформ»

 

Хищение на строительстве Подольского моста - следствию удалось вернуть ₴1,5 млн.

В Киеве правоохранители завершили расследование в отношении чиновника и подрядчиков по делу о хищении 36 млн. грн. на строительстве Подольского моста. Об этом сообщила пресс-служба Киевской городской прокуратуры.

«Подольской окружной прокуратурой Киева завершено досудебное расследование первого эпизода дела о совершении должностными лицами коммунального и подрядных предприятий служебных преступлений в ходе строительства Подольского мостового перехода через г. Днепр в г. Киеве (ч.2 ст.367, ч.5 ст.191 УК Украины)», - говорится в сообщении.

Среди подозреваемых - выступивший заказчиком работ первый заместитель руководителя КП «Дирекция по строительству дорожно-транспортных сооружений г. Киева» и руководители генподрядной и подрядной организаций.

Согласно материалам следствия, в апреле 2017 г. между КП «Дирекция по строительству дорожно-транспортных сооружений г. Киева» и генподрядчиком был заключен договор по выполнению работ на объекте «Строительство Подольского мостового перехода через г. Днепр в г. Киеве».

Отмечается, что во исполнение этого договора генподрядчик привлек подрядные организации для предоставления услуг по использованию наемного нестандартного оборудования с операторами (машинистами и вспомогательным персоналом), включая перемещение тяжелых грузов и другие вспомогательные услуги.

«В дальнейшем на протяжении 2020 г. на основании подписанных актов сдачи-приемки выполненных работ на счета подрядчиков из бюджета были перечислены средства. При этом должностные лица этих предприятий завысили объемы выполненных работ», - подчеркивается в сообщении.

В прокуратуре заявили, что в соответствии с заключением комплексной судебной строительно-технической и экономической экспертизы, тергромаде был нанесен ущерб на сумму свыше 36 млн. грн.

В настоящее время досудебное расследование в отношении первого заместителя руководителя КП «Дирекция по строительству дорожно-транспортных сооружений г.Киева» и руководителя генподрядной организации завершено, они ознакомляются с материалами производства в порядке ст.290 УПК Украины.

Обвинительный акт относительно третьего фигуранта производства - руководителя подрядной организации - уже направлен в суд для рассмотрения по существу, проинформировали в прокуратуре.

Также в прокуратуре отметили, что в рамках следствия было обеспечено реальное возмещение ущерба на сумму 1,5 млн. грн. и заявлены соответствующие иски к фигурантам на оставшуюся сумму причиненного ущерба.

Досудебное расследование по другим эпизодам хищения средств в ходе строительства Подольского мостового перехода продолжается, ожидаются выводы экспертиз.

Как сообщалось, в октябре 2022 г. в Антимонопольном комитете Украины заявили, что АМКУ разоблачил сговор компаний «Форма» и «Укрбуд» во время пяти закупок услуг по строительству Подольского мостового перехода через Днепр в Киеве.

Источник: «Укрінформ»




Все права защищены © Транспортный бизнес 2008-2024

Перепечатка материалов сайта в полном или сокращенном виде только с письменного разрешения редакции.
Для интернет-изданий при перепечатке обязательна гиперссылка www.tbu.com.ua