Міністерство закордонних справ РФії 4 липня заявило, що «немає підстав» для продовження «чорноморської угоди», яка закінчується 17 липня 2023 р. Про це повідомила прес-служба російського відомства, передає «Укрінформ».
Там кажуть, що росія нібито продовжує «сумлінно і відповідально» підходити до своїх зобов'язань як сторона домовленості, аби усі судна, що брали участь у «зернові угоді», змогли успішно завершити свою місію і вийти з Чорного моря до завершення терміну дії ініціативи.
Аби продовжити угоду, країна-агресор хоче, аби їй дозволили перепідключити «Россельхозбанк» до SWIFT, розблокували постачання запасних частин для сільськогосподарської техніки, дозволили налагодити транспортну логістику та страхування, «розморозили» активи російських компаній.
РФія також хоче реанімували аміакопровід Тольятті - Одеса, у руйнуванні якого вона звинуватила «диверсантів», хоча це сталося після того, як загарбники самі його обстрілювали.
Як повідомлялося, у липні 2022 р. ЄС ухвалив шостий пакет санкцій проти РФії у зв’язку із її агресією проти України, яким, зокрема, була введена заборона на використання спеціалізованої послуги зі спеціальних фінансових комунікацій (SWIFT) ще на три російські кредитні інституції: Сбербанк, Кредитний банк Москви та Російський сільськогосподарський банк.
Джерело: «Укрінформ»
Российский МИД в очередной раз грозится сорвать «зерновое соглашение»
Министерство иностранных дел РФии 4 июля заявило, что «нет оснований» для продления «черноморского соглашения», которое истекает 17 июля 2023 г. Об этом сообщила пресс-служба российского ведомства, передает «Укринформ».
Там говорят, что россия якобы продолжает «добросовестно и ответственно» подходить к своим обязательствам как сторона договоренности, чтобы все суда, участвовавшие в «зерновом соглашении», смогли успешно завершить свою миссию и выйти из Черного моря до истечения срока действия инициативы. .
Чтобы продлить соглашение, страна-агрессор хочет, чтобы ей разрешили переподключить «Россельхозбанк» к SWIFT, разблокировали поставки запасных частей для сельскохозяйственной техники, разрешили наладить транспортную логистику и страхование, разморозили активы российских компаний.
РФ также хочет реанимировать аммиакопровод Тольятти - Одесса, в разрушении которого она обвинила «диверсантов», хотя это произошло после того, как захватчики сами его обстреливали.
Как сообщалось, в июле 2022 г. ЕС принял шестой пакет санкций против РФии в связи с ее агрессией против Украины, которым, в частности, был введен запрет на использование специализированной услуги по специальным финансовым коммуникациям (SWIFT) еще на три российских кредитных института: Сбербанк, Кредитный банк Москвы и Российский сельскохозяйственный банк.
Источник: «Укрінформ»