РФія збільшила постачання нафти з чорноморських портів до ЄС на чверть попри ембарго

Експорт сирої нафти до країн Європейського Союзу з російських портів у Чорному морі у січні 2023 р. продемонстрував зростання порівняно з попереднім місяцем на 25% - до 1,274 млн. т попри нафтове ембарго, яке набуло чинності з 5 грудня. Про це свідчать дані дослідження Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та Моніторингової групи BlackSeaNews.

«В січні 2023 р. фактичний обсяг експорту сирої нафти РФ з портів Чорного моря до країн ЄС в умовах ембарго склав 1,27 млн. т. У порівнянні з груднем 2022 р. цей підсанкційний експорт зріс на 25% або на близько 250 тис. т», - ідеться у публікації.

Російську нафту перевозили до чотирьох країн ЄС: Греція - 961,1 тис. т (75% від загального обсягу), Іспанія - 159,1 тис. т, Нідерланди - 103,6 тис. т, Словенія - 50,3 тис. т.

До Словенії, Нідерландів та Іспанії танкери з російською сирою нафтою прибували безпосередньо до портів, до Греції - на якірні стоянки в територіальному морі.

З 12 танкерів, що перевозили в січні 2023 р. сиру нафту РФії до країн ЄС, 8 танкерів належать та керуються компаніями, що зареєстровані в Греції, Данії та Кіпрі, решта 4 - компаніями, що зареєстровані в Туреччині, на Маршаллових Островах та дочірніми компаніями російського «Совкомфлоту», що зареєстровані в Дубаї.

У грудні 2022 р. експорт сирої нафти до країн ЄС з російських портів у Чорному та Азовському морях скоротився порівняно з листопадом на 4,5% - до 1,019 млн. т. Головним чинником такого не значного скорочення стали порушення режиму ембарго з боку Греції, Іспанії та Італії.

З 5 грудня Євросоюз запровадив ембарго на імпорт російської нафти на європейський ринок морським шляхом, а також граничне цінове обмеження у $60 за барель для її постачань у треті країни з використанням європейських суден або торговельних послуг. Цінова стеля погоджена із країнами G7 та іншими партнерами ЄС.

Джерело: Порти України

 

РФия увеличила поставки нефти из черноморских портов в ЕС на четверть, несмотря на эмбарго

Экспорт сырой нефти в страны Европейского Союза из российских портов в Черном море в январе 2023 г. продемонстрировал рост по сравнению с предыдущим месяцем на 25% - до 1,274 млн. т несмотря на нефтяное эмбарго, вступившее в силу с 5 декабря. Об этом свидетельствуют данные исследования Института Черноморских Стратегических Исследований и Мониторинговой группы BlackSeaNews.

«В январе 2023 г. фактический объем экспорта сырой нефти РФ из портов Черного моря в страны ЕС в условиях эмбарго составил 1,27 млн. т. По сравнению с декабрем 2022 г. этот подсанкционный экспорт вырос на 25% или около 250 тыс. т», - говорится в публикации.

Российскую нефть перевозили в четыре страны ЕС: Греция - 961,1 тыс. т (75% от общего объема), Испания - 159,1 тыс. т, Нидерланды - 103,6 тыс. т, Словения - 50,3 тыс. т .

В Словению, Нидерланды и Испанию танкеры с российской сырой нефтью прибывали непосредственно в порты, в Грецию - на якорные стоянки в территориальном море.

Из 12 танкеров, перевозивших в январе 2023 г. сырую нефть РФии в страны ЕС, 8 танкеров принадлежат и управляются компаниями, зарегистрированными в Греции, Дании и Кипре, остальные 4 - зарегистрированные в Турции, на Маршалловых Островах и дочерними компаниями. российского «Совкомфлота», зарегистрированных в Дубае.

В декабре 2022 г. экспорт сырой нефти в страны ЕС из российских портов в Черном и Азовском морях сократился по сравнению с ноябрем на 4,5% - до 1,019 млн. т. Главным фактором столь незначительного сокращения стали нарушения режима эмбарго со стороны Греции, Испании и Италии.

С 5 декабря Евросоюз ввел эмбарго на импорт российской нефти на европейский рынок морским путем, а также предельное ценовое ограничение в $60 за баррель для поставок в третьи страны с использованием европейских судов или торговых услуг. Ценовой потолок согласован со странами G7 и другими партнерами ЕС.

Источник: Порти України




Все права защищены © Транспортный бизнес 2008-2024

Перепечатка материалов сайта в полном или сокращенном виде только с письменного разрешения редакции.
Для интернет-изданий при перепечатке обязательна гиперссылка www.tbu.com.ua