Минулого року обсяг імпортованого на глобальному рівні скрапленого газу досяг рекордного рівня. Як повідомляє «Укрінформу», про це пише Reuters.
«У 2022 р. світ імпортував більше скрапленого газу, ніж будь-коли раніше, але війна в Україні призвела до того, що зростання зосереджувалося у багатих європейських країнах, а не бідніших азійських», - йдеться у матеріалі.
Зазначається, що за даними Refinitiv, минулого року глобально було імпортовано 409 млн. т скрапленого газу, у порівнянні із 386,6 млн. т позаминулого року. При цьому найбільшим імпортером, яким раніше був Китай, стала Японія.
Reuters звертає увагу, що більшість азійських країн, які розвиваються, минулого року імпортували менше скрапленого газу, оскільки ціна на нього суттєво зросла після російського вторгнення до України. Натомість, платити вищі ціни могли дозволити собі багаті європейські країни, які суттєво наростили обсяги імпорту минулого року. «Скраплений газ, який не дістався Азії, потрапив до Європи, імпорт якою зріс на 59%, досягши в 2022 р. 124,93 млн. т, у порівнянні із 78,55 млн. т роком раніше», - зауважує агентство.
Більшість зростання попиту перекрив американський газ, адже США експортували в 2022 р. 52,06 млн. т, а в 2021 р. 21,5 млн. т.
«Слід зазначити, що імпорт Європою російського скрапленого газу досяг рекордних 15,95 млн. т в 2022 р., що більше, ніж 13,46 млн. т в 2021 р.», - стверджує Reuters.
Очікується, що ці тренди збережуться і в 2023 р.: Європа продовжить нарощувати обсяги імпортованого скрапленого газу, а Азія поволі повертатиметься до вугільної генерації електроенергії.
Джерело: «Укрінформ»
Объем импорта сжиженного газа в мире установил рекорд
В прошлом году объем импортируемого на глобальном уровне сжиженного газа достиг рекордного уровня. Как сообщает «Укринформ», об этом пишет Reuters.
«В 2022 г. мир импортировал больше сжиженного газа, чем когда-либо ранее, но война в Украине привела к тому, что рост сосредотачивался в богатых европейских странах, а не более бедных азиатских», - говорится в материале.
Отмечается, что по данным Refinitiv, в прошлом году глобально было импортировано 409 млн т сжиженного газа, по сравнению с 386,6 млн. т позапрошлого года. При этом крупнейшим импортером, которым раньше являлся Китай, стала Япония.
Reuters обращает внимание, что большинство развивающихся азиатских стран в прошлом году импортировали меньше сжиженного газа, поскольку цена на него существенно выросла после российского вторжения в Украину. Платить более высокие цены могли позволить себе богатые европейские страны, которые существенно нарастили объемы импорта в прошлом году. «Сжиженный газ, не доставшийся Азии, попал в Европу, импорт которой вырос на 59%, достигнув в 2022 г. 124,93 млн. т, по сравнению с 78,55 млн. т годом ранее», - отмечает агентство.
Большинство роста спроса перекрыл американский газ, ведь США экспортировали в 2022 г. 52,06 млн. т, а в 2021 г. 21,5 млн т.
«Следует отметить, что импорт Европой российского сжиженного газа достиг рекордных 15,95 млн. т в 2022 г., что больше 13,46 млн. т в 2021 г.», - утверждает Reuters.
Ожидается, что эти тренды сохранятся и в 2023 г.: Европа продолжит наращивать объемы импортируемого сжиженного газа, а Азия будет медленно возвращаться к угольной генерации электроэнергии.
Источник: «Укрінформ»