Міністри G7 засудили війну РФії проти України і атаки на зернову інфраструктуру

Міністри торгівлі країн «Групи семи» засудили агресивну війну РФії проти України та знищення її зернової інфраструктури. Про це йдеться у спільній заяві міністрів за підсумками дводенних переговорів в Осаці (Японія), передає «Укрінформ» з посиланням на Kyodo News.

Міністри G7 заявили, що вони «найрішучішим чином засуджують жорстоку, неспровоковану, невиправдану та незаконну агресивну війну Росії проти України», розв’язану в лютому 2022 р.

Вони розкритикували знищення РФією української інфраструктури експорту зерна під час вторгнення, а також рішення Москви в липні в односторонньому порядку припинити свою участь в угоді, яка дозволяє основному експортеру зерна - Україні - безпечно відновити поставки продовольства через Чорне море.

«Міністри країн G7 підтримують право України продовжувати експортувати свою сільськогосподарську продукцію найоптимальнішими маршрутами», - заявили вони.

Міністри торгівлі країн «Групи семи» також закликали до «негайного скасування всіх заходів, які надмірно обмежують торгівлю», зокрема імпорт японських продуктів харчування.

Нещодавно КНР і РФія призупинили імпорт японських морепродуктів через скидання Токіо в море води з атомної електростанції «Фукусіма-1» на північному сході Японії, яка була пошкоджена цунамі у 2011 р.

Дискусії під час дводенного саміту в Осаці також були зосереджені на «економічному примусі» та антиконкурентній практиці Китаю та необхідності зменшити залежність від китайського та російського імпорту.

Як повідомляв Укрінформ, заява G7 про заборону на імпорт російських алмазів очікується до кінця цього місяця. За нею піде пропозиція щодо 12-го пакету санкцій Європейського Союзу проти РФії. Цей пакет санкцій проти РФії як країни-агресора може включати заходи проти російської діамантової галузі, у координації з іншими партнерами по G7, а також додаткові заходи із протидії спробам третіх країн оминати європейські санкції.

Джерело: «Укрінформ»

 

Министры G7 осудили войну РФии против Украины и атаки на зерновую инфраструктуру

Министры торговли стран «Группы семи» осудили агрессивную войну РФии против Украины и уничтожение ее зерновой инфраструктуры. Об этом говорится в совместном заявлении министров по итогам двухдневных переговоров в Осаке (Япония), передает «Укринформ» со ссылкой на Kyodo News.

Министры G7 заявили, что они «решительным образом осуждают жестокую, непровоцированную, неоправданную и незаконную агрессивную войну России против Украины», развязанную в феврале 2022 г.

Они раскритиковали уничтожение РФией украинской инфраструктуры экспорта зерна во время вторжения, а также решение Москвы в июле в одностороннем порядке прекратить свое участие в соглашении, позволяющем основному экспортеру зерна - Украине - безопасно возобновить поставки продовольствия через Черное море.

«Министры стран G7 поддерживают право Украины продолжать экспортировать свою сельскохозяйственную продукцию по самым оптимальным маршрутам», - заявили они.

Министры торговли стран «Группы семи» также призвали к «немедленной отмене всех мер, чрезмерно ограничивающих торговлю», в том числе импорта японских продуктов питания.

Недавно КНР и РФ приостановили импорт японских морепродуктов из-за сброса Токио в море воды с атомной электростанции «Фукусима-1» на северо-востоке Японии, поврежденной цунами в 2011 г.

Дискуссии во время двухдневного саммита в Осаке также были сосредоточены на «экономическом принуждении» и антиконкурентной практике Китая и необходимости снизить зависимость от китайского и российского импорта.

Как сообщал Укринформ, заявление G7 о запрете на импорт российских алмазов ожидается до конца этого месяца. За ней последует предложение о 12-м пакете санкций Европейского Союза против РФии. Этот пакет санкций против РФии как страны-агрессора может включать меры против российской бриллиантовой отрасли, в координации с другими партнерами по G7, а также дополнительные меры по противодействию попыткам третьих стран обходить европейские санкции.

Источник: «Укрінформ»




Все права защищены © Транспортный бизнес 2008-2024

Перепечатка материалов сайта в полном или сокращенном виде только с письменного разрешения редакции.
Для интернет-изданий при перепечатке обязательна гиперссылка www.tbu.com.ua