Китай направив до Антарктиди свою найбільшу експедицію у складі двох дослідницьких кораблів-криголамів та одного вантажного судна з понад 460 співробітниками на борту для завершення будівництва на найпівденнішому континенті нової дослідницької станції. Про це повідомляє CGTN, передає «Укрінформ».
Чергова антарктична наукова експедиція 1 листопада вирушила з Шанхаю і повернеться орієнтовно в квітні наступного року.
Це перший випадок, коли китайська антарктична наукова експедиція підтримується одразу трьома суднами, серед яких, два полярні криголами Xuelong і Xuelong-2 та вантажне судном Tianhui.
Планується, що криголами переважно здійснюватимуть наукову розвідку, транспортування персоналу та поповнення матеріально-технічного забезпечення, а вантажне судно транспортуватиме матеріали для будівництва нової науково-дослідної станції – головного завдання експедиції.
Нова станція, розташована на острові в прибережній зоні моря Росса, стане п’ятою китайською антарктичною дослідницькою станцією і першою, яка виходить на сектор Тихого океану.
Вона призначена для проведення різного роду спостережень, моніторингу та наукових досліджень атмосфери, морського середовища, біологічної екології та інших завдань.
Очікується, що після завершення будівництва на станції можна буде розмістити до 80 осіб експедиційного персоналу влітку та до 30 взимку.
Нинішня експедиція також досліджуватиме вплив зміни клімату на антарктичні екосистеми та реакцію на неї, а також проведе поглиблене вивчення ролі Антарктиди в глобальній зміні клімату.
Джерело: «Укрінформ»
Китай направил в Антарктиду свою наиболльшую научную экспедицию
Китай направил в Антарктиду свою величайшую экспедицию в составе двух исследовательских кораблей-льодцов и одного грузового судна с более чем 460 сотрудниками на борту для завершения строительства на самом южном континенте новой исследовательской станции. Об этом сообщает CGTN, передает «Укринформ».
Очередная антарктическая научная экспедиция 1 ноября отправилась из Шанхая и вернется ориентировочно в апреле следующего года.
Это первый случай, когда китайская антарктическая научная экспедиция поддерживается сразу тремя судами, среди которых два полярных ледоколов Xuelong и Xuelong-2 и грузовое судно Tianhui.
Планируется, что ледоколы будут преимущественно осуществлять научную разведку, транспортировку персонала и пополнение материально-технического обеспечения, а грузовое судно будет транспортировать материалы для строительства новой научно-исследовательской станции - главной задачи экспедиции.
Новая станция, расположенная на острове в прибрежной зоне моря Росса, станет пятой китайской антарктической исследовательской станцией и первой, выходящей на сектор Тихого океана.
Она предназначена для проведения разного рода наблюдений, мониторинга и научных исследований атмосферы, морской среды, биологической экологии и других задач.
Ожидается, что по завершении строительства на станции можно будет разместить до 80 человек экспедиционного персонала летом и до 30 зимой.
Нынешняя экспедиция также будет исследовать влияние изменения климата на антарктические экосистемы и реакцию на нее, а также углубленное изучение роли Антарктиды в глобальном изменении климата.
Источник: «Укрінформ»