Податкова адміністрація Польщі за вказівкою прокуратури міста Жешув провела перевірку у 222 компаніях та митних установах країни у справі ввезення українського збіжжя до РП. Про це заявила речниця регіональної прокуратури у Жешуві Ганна Бєрнат-Ложанська, передає «Укрінформ» із посиланням на Rmf24.pl.
«Проведено 222 обшуки в офісах компаній-імпортерів зерна та митних установах по всій країні», - заявила Бєрнат-Ложанська.
За її словами, у результаті цих заходів було вилучено фінансову та бухгалтерську документацію, докази прикордонних перевірок, носії інформації, ділову кореспонденцію, а також понад 1 тис. т збіжжя, яке, ймовірно, заявлене в митних деклараціях.
Прокуратура Жешува включила до розслідування усі провадження, які раніше проводили інші прокуратури з усієї країни, а також інформацію, підготовлену митними та податковими службами. Слідчі розслідують усі випадки зловживань щодо якості українського зерна, яке імпортувалося як технічне чи промислове і могло бути використане для їжі чи корму тварин.
Як зауважила речниця прокуратури, імпортери, заявляючи про цільове використання зерна на технічні потреби, розраховували, що оминуть процедури та уникнуть перевірок спеціалістів інспекцій, які здійснюють контроль за цією продукцією.
Як повідомлялося, у травні 2023 р. Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони будо продовжено до 15 вересня 2023 р.
Польща призупиняла транзит продукції українського АПК через свою територію, однак поновила його з 21 квітня.
Варшава сподівається, що заборону на імпорт українського збіжжя буде продовжено і після 15 вересня, а також, що до переліку заборонених продуктів буде додано деякі інші види продуктів з України.
Одним з аргументів Варшави для заборони імпорту українського збіжжя до Польщі було ввезення технічного зерна, яке продавалося згодом як споживче, а також засилля польського ринку українським зерном, від чого страждали польські аграрії.
Джерело: «Укрінформ»
Импорт украинского зерна - в Польше провели проверку в 222 компаниях
Налоговая администрация Польши по указанию прокуратуры города Жешув провела проверку в 222 компаниях и таможенных учреждениях страны по ввозу украинского зерна в РП. Об этом заявила представитель региональной прокуратуры в Жешуве Анна Бернат-Ложанская, передает «Укринформ» со ссылкой на Rmf24.pl.
«Проведено 222 обыска в офисах компаний-импортеров зерна и таможенных учреждениях по всей стране», - заявила Бернат-Ложанская.
По ее словам, в результате этих мер были изъяты финансовая и бухгалтерская документация, доказательства пограничных проверок, носители информации, деловая корреспонденция, а также более 1 тыс. т зерна, которое, вероятно, заявлено в таможенных декларациях.
Прокуратура Жешува включила в расследование все производства, ранее проводимые другими прокуратурами со всей страны, а также информацию, подготовленную таможенными и налоговыми службами. Следователи расследуют все случаи злоупотреблений по качеству украинского зерна, которое импортировалось как техническое или промышленное и могло быть использовано для еды или корма животных.
Как отметила спикер прокуратуры, импортеры, заявляя о целевом использовании зерна на технические нужды, рассчитывали, что минуют процедуры и избежат проверок специалистов инспекций, осуществляющих контроль за этой продукцией.
Как сообщалось, в мае 2023 г. Еврокомиссия запретила импорт пшеницы, кукурузы, рапса и подсолнечника из Украины в Болгарию, Венгрию, Польшу, Словакию и Румынию по настоянию этих стран. 5 июня действие запрета было продлено до 15 сентября 2023 г.
Польша приостанавливала транзит продукции украинского АПК через свою территорию, однако возобновила его с 21 апреля.
Варшава надеется, что запрет на импорт украинского зерна будет продлен и после 15 сентября, а также, что в список запрещенных продуктов будут добавлены некоторые другие виды продуктов из Украины.
Одним из аргументов Варшавы для запрета импорта украинского зерна в Польшу был ввоз технического зерна, продававшегося впоследствии как потребительское, а также засилье польского рынка украинским зерном, от чего страдали польские аграрии.
Источник: «Укрінформ»