Європейська зернова асоціація COCERAL зробила заяву у якій спростувала чутки про нібито постачання зерна низької якості на ринок Європейського Союзу. Про це повідомляє прес-служба Української зернової асоціації.
Зазначається, що COCERAL у зв'язку з поширенням неправдивих чуток про нібито завезення зерна низької якості на ринок ЄС зробила заяву про постачання до ЄС зерна належної якості.
В асоціації COCERAL наголошують, що її члени, які торгують сільськогосподарською сировиною, призначеною для постачання продовольчого та кормового ланцюгів, а також для технічного та енергетичного використання, пильно стежать за тим, щоб при отриманні вантажу, чи походять товари з країн-членів ЄС, чи з імпорту, щоб вони відповідали високим стандартам безпеки, встановленим в ЄС. Члени асоціації беруть на себе повну відповідальність за дотримання цих стандартів.
«Всі вантажі будь-якого походження проходять перевірку, і наші члени відхиляють будь-які вантажі, які потенційно можуть мати негативний вплив на здоров’я людей і тварин. Цей суворий процес є частиною щоденної практики трейдерів COCERAL в рамках їхніх обов’язків з оцінки та управління ризиками», - йдеться в заяві COCERAL.
В Українській зерновій асоціації підкреслюють, що при експорті зерна, воно проходить ретельну перевірку як державних органів, так і сюрвеєрських компаній.
За інформацією української асоціації, в деяких сусідніх країнах, які заборонили ввезення українського зерна почали поширювати чутки про те, що нібито з України завезено зерно низької якості, зокрема зараженого мікотоксинами чи навіть забруднене радіацією. Для прикладу, Угорщина оголосила, що посилює контроль якості за українським зерном, яке буде перетинати кордон.
COCERAL - європейська асоціація торгівлі зерновими, олійними культурами, бобовими, оливковою олією, жирами та кормами, заснована в 1958 р. після підписання Римського договору, який призвів до створення Європейського економічного співтовариства. Вона об’єднує виробників, торговців, імпортерів, експортерів і операторів портових терміналів зазначеної агропродукції країн Європейського Союзу.
Українська зернова асоціація єдина профільна асоціація з країн Східної Європи, яка представлена в COCERAL, при цьому не будучи представником країни-члена Європейського Союзу.
Як повідомлялося, Європейська комісія 2 травня 2023 р. оголосила про запровадження «виключних та тимчасових» запобіжних заходів проти імпорту з України, які обмежують надходження сільськогосподарських товарів українського виробництва до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Обмеження стосуватимуться чотирьох сільськогосподарських продуктів: пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику, що походять з України - і будуть чинними до 5 червня 2023 р.
Джерело: «Укрінформ»
Европейская зерновая ассоциация опровергла фейки об украинском зерне
Европейская зерновая ассоциация COCERAL сделала заявление, в котором опровергла слухи о якобы поставках зерна низкого качества на рынок Европейского Союза. Об этом сообщает пресс-служба Украинской зерновой ассоциации.
Отмечается, что COCERAL в связи с распространением ложных слухов о якобы завозе зерна низкого качества на рынок ЕС сделало заявление о поставках в ЕС зерна надлежащего качества.
В ассоциации COCERAL подчеркивают, что ее члены, торгующие сельскохозяйственным сырьем, предназначенным для поставки продовольственной и кормовой цепей, а также для технического и энергетического использования, внимательно следят за тем, чтобы при получении груза, происходят ли товары из стран-членов ЕС, или по импорту, чтобы они соответствовали высоким стандартам безопасности, установленным в ЕС. Члены ассоциации берут на себя полную ответственность за соблюдение этих стандартов.
«Все грузы любого происхождения проходят проверку, и наши члены отклоняют любые грузы, которые потенциально могут оказать негативное влияние на здоровье людей и животных. Этот серьезный процесс является частью ежедневной практики трейдеров COCERAL в рамках их обязанностей по оценке и управлению рисками», - говорится в заявлении COCERAL.
В Украинской зерновой ассоциации подчеркивают, что при экспорте зерна оно проходит тщательную проверку как государственных органов, так и сюрвейерских компаний.
По информации украинской ассоциации, в некоторых соседних странах, запретивших ввоз украинского зерна, начали распространять слухи о том, что якобы из Украины завезено зерно низкого качества, в частности зараженного микотоксинами или даже загрязненное радиацией. Например, Венгрия объявила, что усиливает контроль качества за украинским зерном, которое будет пересекать границу.
COCERAL - европейская ассоциация торговли зерновыми, масличными культурами, бобовыми, оливковым маслом, жирами и кормами, основана в 1958 г. после подписания Римского договора, приведшего к созданию Европейского экономического сообщества. Она объединяет производителей, торговцев, импортеров, экспортеров и операторов портовых терминалов указанной агропродукции стран Европейского Союза.
Украинская зерновая ассоциация единственная профильная ассоциация из стран Восточной Европы, представленная в COCERAL, при этом не являясь представителем страны-члена Европейского Союза.
Как сообщалось, Европейская комиссия 2 мая 2023 г. объявила о введении «исключительных и временных» мер предосторожности против импорта из Украины, ограничивающих поступление сельскохозяйственных товаров украинского производства в Болгарию, Венгрию, Польшу, Румынию и Словакию. Ограничения будут касаться четырех сельскохозяйственных продуктов: пшеницы, кукурузы, рапса и семян подсолнечника, происходящих из Украины - и будут действовать до 5 июня 2023 г.
Источник: «Укрінформ»