Естонія хоче націоналізувати білоруські добрива, які застрягли в портах

Естонська торговельно-сільськогосподарська палата запропонувала націоналізувати білоруські добрива, що застрягли в портах, і використовувати їх за призначенням в естонському сільському господарстві. Про це пише Baltic Times.

За даними палати, в естонських портах Мууга та Сілламяе застрягли 69 тис. т добрив. Тони аміачної селітри не можуть залишити порт через санкції. І чим довше вони стоять у порту, тим небезпечнішими стають. Саме такий вантаж став причиною вибуху у Бейруті у 2020 р. Утилізувати таке добриво складніше, дорожче та набагато небезпечніше, ніж просто продати.

При цьому обсягів, що «застрягли», достатньо, щоб цілий рік сільське господарство Естонії не мало потреби в закупівлі додаткових партій аміачної селітри. Палата пропонує розподілити обсяги зі складів між естонськими торговцями добривами.

Складність полягає у тому, що найбільші продавці добрив в Естонії встановили внутрішнє правило, згідно з яким вони не торгуватимуть добривами російського чи білоруського виробництва. Тому палата пропонує їх націоналізувати.

«Якщо добрива, що зберігаються в портах Сілламяе та Мууга, будуть націоналізовані, операторам буде легше продавати їх на естонському ринку. Якщо товар оголошено державним, то добриво можна продати, наприклад, на аукціоні», - зазначається у публікації.

Палата наголошує, що рішення про звільнення аміачної селітри від санкцій або про націоналізацію запасів має бути ухвалене якнайшвидше. Тоді його можна буде використати вже восени.

При цьому зараз аміачна селітра постачається до Естонії з країн, які не підпадають під санкції, за дуже високими цінами. У палаті вважають не розумним оголошувати добриво небезпечним відходом і витрачати кошти на його утилізацію, тоді як можна використовувати його за призначенням.

Джерело: Порти України

 

Эстония хочет национализировать белорусские удобрения, застрявшие в портах

Эстонская торгово-сельскохозяйственная палата предложила национализировать застрявшие в портах белорусские удобрения и использовать их по назначению в эстонском сельском хозяйстве. Об этом пишет Baltic Times.

По данным палаты, в эстонских портах Мууга и Силламяэ застряли 69 тыс. т удобрений. Тоны аммиачной селитры не могут покинуть порт из-за санкций. И чем дольше они стоят в порту, тем опаснее становятся. Именно такой груз стал причиной взрыва в Бейруте в 2020 г. Утилизировать такое удобрение сложнее, дороже и гораздо опаснее, чем просто продать.

При этом «застрявших» объемов достаточно, чтобы круглый год сельское хозяйство Эстонии не нуждалось в закупке дополнительных партий аммиачной селитры. Палата предлагает распределить объемы складов между эстонскими торговцами удобрениями.

Сложность состоит в том, что крупнейшие продавцы удобрений в Эстонии установили внутреннее правило, согласно которому они не будут торговать удобрениями российского или белорусского производства. Потому палата предлагает их национализировать.

«Если удобрения, хранящиеся в портах Силламяэ и Мууга, будут национализированы, операторам будет легче продавать их на эстонском рынке. Если товар объявлен государственным, то удобрение можно продать, например на аукционе», - отмечается в публикации.

Палата отмечает, что решение об освобождении аммиачной селитры от санкций или о национализации запасов должно быть принято как можно скорее. Тогда его можно будет использовать уже осенью.

При этом сейчас аммиачная селитра поставляется в Эстонию из стран, не подпадающих под санкции, по очень высоким ценам. В палате считают не разумным объявлять удобрение опасным уходом и тратить средства на его утилизацию, в то время как его можно использовать по назначению.

Источник: Порты Украины




Все права защищены © Транспортный бизнес 2008-2024

Перепечатка материалов сайта в полном или сокращенном виде только с письменного разрешения редакции.
Для интернет-изданий при перепечатке обязательна гиперссылка www.tbu.com.ua