Євросоюз планує запустити новий проєкт з дев'ятьма державами-членами блоку для виявлення прогалин у режимі санкцій проти РФії та покращення координації між національними органами при застосуванні покарань для їх порушників. Як передає «Укрінформ», про це повідомляє Bloomberg.
За словами співрозмовників, партнерство між Європейською Комісією та національними урядами, які зараз відповідають за впровадження санкцій, може стати попередником нового органу ЄС для координації нагляду за санкціями проти РФії.
Джерела додають, що новий проєкт, який триватиме два роки, починаючи приблизно з червня, стане першим випадком, коли виконавчий орган блоку (Єврокомісія) надає підтримку державам-членам у забезпеченні дотримання санкцій конкретними ресурсами такого масштабу.
Група учасників проєкту ще визначить органи, які будуть відповідальні за заморожування активів та обмінюватимуться передовим досвідом.
В свою чергу Єврокомісія ділитиметься з ними експертизою своїх фінансових служб і покриватиме витрати на додаткову підтримку з боку Ради Європи.
Поки що країнами-учасниками цієї ініціативи є Чехія, Кіпр, Данія, Угорщина, Литва, Мальта, Румунія, Словенія та Іспанія.
Як повідомляв «Укрінформ», Єврокоміся заявила, що Європейський Союз буде послідовно посилювати санкції проти країни-агресора та її поплічників, вживатиме заходи для підвищення їх ефективності та для покарання за спроби їх оминати.
Джерело: «Укрінформ»
ЕС запустит проект для контроля за соблюдением санкций против РФии
Евросоюз планирует запустить новый проект с девятью государствами-членами блока для выявления пробелов в режиме санкций против РФ и улучшения координации между национальными органами при применении наказаний для их нарушителей. Как передает «Укринформ», об этом сообщает Bloomberg.
По словам собеседников, партнерство между Европейской Комиссией и национальными правительствами, отвечающими за введение санкций, может стать предшественником нового органа ЕС для координации надзора за санкциями против РФии.
Источники добавляют, что новый проект, который продлится два года, начиная примерно с июня, станет первым случаем, когда исполнительный орган блока (Еврокомиссия) оказывает поддержку государствам-членам в обеспечении соблюдения санкций конкретными ресурсами такого масштаба.
Группа участников проекта еще определит органы, ответственные за замораживание активов и обмениваться передовым опытом.
В свою очередь, Еврокомиссия будет делиться с ними экспертизой своих финансовых служб и будет покрывать расходы на дополнительную поддержку со стороны Совета Европы.
Пока что странами-участниками этой инициативы являются Чехия, Кипр, Дания, Венгрия, Литва, Мальта, Румыния, Словения и Испания.
Как сообщал «Укринформ», Еврокомиссия заявила, что Европейский Союз будет последовательно ужесточать санкции против страны-агрессора и ее приспешников, будет принимать меры по повышению их эффективности и наказанию за попытки их обходить.
Источник: «Укрінформ»