Більшість української агропродукції експортуватимуть до Туреччини за нульовою митною ставкою ©

З 1 травня 2023 р. Туреччина планує для всіх країн-експортерів відновити мито на імпорт ключових зернових культур. Воно становитиме 130% й поширюється виключно на такі культури: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, жито, овес та сорго. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Туреччина є великим імпортером української пшениці. Проте, більшої частки українського зерна це мито не стосується, оскільки наша продукція ввозиться до Туреччини переважно для продажу в треті країни, і за неї мито не сплачується.

У Туреччині діє два митних режими на імпорт:

- перший для продукції, яка використовується для внутрішнього споживання. Якраз для такої продукції Уряд Туреччини і оголошував тимчасову нульову ставку мита. Наразі термін дії цього пільгового режиму закінчився. І митна ставка 130% повертається;

- другий, для продукції, яка йде на продаж в треті країни до чи після переробки. Для цього режиму мито не сплачується.

Україна поставляє продукцію до Туреччини переважно за другим митним режимом. Якщо говорити у відсотках, то зерна за першим режимом, на який повертається мито, до Туреччини йде близько 5% від усього експорту до цієї країни.

Довідково: за даними Державної митної служби України, за підсумками першого кварталу 2023 р. Туреччина імпортувала української пшениці на $168,8 млн. - це 17,7% від усього її імпорту.

Україна надалі експортуватиме переважну більшість агропродукції до Туреччини за нульовою митною ставкою, адже цей товар транспортується для продажу в треті країни до чи після переробки.

Зазначається, що Туреччина є великим імпортером української пшениці. Проте більшої частки українського зерна це мито не стосується, оскільки наша продукція ввозиться до Туреччини переважно для продажу в треті країни, і за неї мито не сплачується.

У міністерстві пояснюють, що у Туреччині діє два митних режими на імпорт. Один діє для продукції, яка використовується для внутрішнього споживання. Якраз для такої продукції уряд Туреччини і оголошував тимчасову нульову ставку мита. Наразі термін дії цього пільгового режиму закінчився. І митна ставка 130% повертається.

Інший митний режим діє для продукції, яка йде на продаж у треті країни до чи після переробки. Для цього режиму мито не сплачується.

У загальній структурі експорту українських зернових до Туреччини частка продукції за імпорт якої потрібно буде сплачувати мито становить 5%.

За даними Державної митної служби України, за підсумками I кварталу 2023 р, Туреччина імпортувала української пшениці на 168,8 млн. - це 17,7% від усього її експорту.

Як повідомлялося, з 1 травня 2023 р. Туреччина планує для всіх країн-експортерів відновити мито на імпорт ключових зернових культур. Воно становитиме 130% й поширюється виключно на такі культури: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, жито, овес та сорго.

tbu.com.ua

 

Большинство украинской агропродукции будут экспортировать в Турцию по нулевой таможенной ставке ©

С 1 мая 2023 г. Турция планирует для всех стран-экспортеров возобновить таможенную пошлину на импорт ключевых зерновых культур. Оно составит 130% и распространяется исключительно на такие культуры: пшеницу, ячмень, кукурузу, рожь, овес и сорго. Об этом сообщает пресс-служба Министерства аграрной политики и продовольствия.

Турция - крупный импортер украинской пшеницы. Однако большей доли украинского зерна эта пошлина не касается, поскольку наша продукция ввозится в Турцию преимущественно для продажи в третьи страны, и за нее пошлина не уплачивается.

В Турции действуют два таможенных режима на импорт:

– первый для продукции, используемой для внутреннего потребления. Как раз для такой продукции правительство Турции и объявляло временную нулевую ставку пошлины. В настоящее время срок действия этого льготного режима истек. И таможенная ставка 130% возвращается;

- второе, для продукции, которая идет на продажу в третьи страны до или после переработки. Для этого режима пошлина не выплачивается.

Украина поставляет продукцию в Турцию преимущественно по второму таможенному режиму. Если говорить в процентах, то зерна по первому режиму, на который возвращается пошлина, в Турцию идет около 5% всего экспорта в эту страну.

Справка: по данным Государственной таможенной службы Украины, по итогам первого квартала 2023 г. Турция импортировала украинской пшеницы на $168,8 млн. - это 17,7% всего ее импорта.

Украина будет экспортировать подавляющее большинство агропродукции в Турцию по нулевой таможенной ставке, ведь этот товар транспортируется для продажи в третьи страны до или после переработки.

Турция является крупным импортером украинской пшеницы. Однако большей части украинского зерна эта пошлина не касается, поскольку наша продукция ввозится в Турцию преимущественно для продажи в третьи страны, и за нее пошлина не уплачивается.

В министерстве объясняют, что в Турции действуют два таможенных режима на импорт. Один действует на продукцию, которая используется для внутреннего потребления. Как раз для такой продукции правительство Турции и объявляло временную нулевую ставку пошлины. В настоящее время срок действия этого льготного режима истек. И таможенная ставка 130% возвращается.

Другой таможенный режим действует на продукцию, которая идет на продажу в третьи страны до или после переработки. Для этого режима пошлина не уплачивается.

В общей структуре экспорта украинских зерновых в Турцию доля продукции за импорт которой нужно будет уплатить пошлину составляет 5%.

По данным Государственной таможенной службы Украины, по итогам I кв. 2023 г. Турция импортировала украинской пшеницы на $168,8 млн. - это 17,7% от всего ее экспорта.

Как сообщалось, с 1 мая 2023 г. Турция планирует для всех стран-экспортеров возобновить пошлину на импорт ключевых зерновых культур. Оно составит 130% и распространяется исключительно на такие культуры: пшеницу, ячмень, кукурузу, рожь, овес и сорго.

tbu.com.ua




Все права защищены © Транспортный бизнес 2008-2024

Перепечатка материалов сайта в полном или сокращенном виде только с письменного разрешения редакции.
Для интернет-изданий при перепечатке обязательна гиперссылка www.tbu.com.ua