Більшість країн Євросоюзу виступили проти продовження заборони імпорту української сільськогосподарської продукції після 15 вересня 2023 р. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.
Видання з посиланням на чотирьох європейських дипломатів повідомляє, що більшість членів ЄС зіштовхнулися із розбіжностями з боку Польщі, Угорщини, Румунії, Болгарії та Словаччини.
Ці п'ять країн наполягають на необхідності продовжити заборону імпорту українського зерна до кінця 2023 р. Повідомляється, що 6 вересня відбулася зустріч послів ЄС, у рамках якої більшість або виступили проти продовження обмежень, або поставилися до пропозиції «скептично».
За даними ЗМІ, сильну критику заборону на імпорт піддали представники Франції та Німеччини. Посли ЄС враховують труднощі, з якими стикаються низка країн через український імпорт зерна, проте більшість представників об'єднання просять Єврокомісію запропонувати альтернативні заходи.
У травні Європейський союз дозволив п'яти країнам, що сусідять з Україною, ввести заборону на продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику на внутрішньому ринку, дозволивши при цьому транзит таких вантажів для експорту в інші країни. Термін дії цієї заборони спливає 15 вересня.
Джерело: РБК-Україна
Большинство стран ЕС против продления эмбарго на импорт зерна из Украины
Большинство стран Евросоюза выступили против продолжения запрета на импорт украинской сельскохозяйственной продукции после 15 сентября 2023 г. Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на Politico.
Издание со ссылкой на четырех европейских дипломатов сообщает, что большинство членов ЕС столкнулись с разногласиями со стороны Польши, Венгрии, Румынии, Болгарии и Словакии.
Эти пять стран настаивают на необходимости продлить запрет импорта украинского зерна до конца 2023 г. Сообщается, что 6 сентября состоялась встреча послов ЕС, в рамках которой большинство либо выступили против продления ограничений, либо отнеслись к предложению «скептически».
По данным СМИ, сильную критику запрета на импорт подвергли представители Франции и Германии. Послы ЕС учитывают трудности, с которыми сталкиваются ряд стран из-за украинского импорта зерна, однако большинство представителей объединения просят Еврокомиссию предложить альтернативные меры.
В мае Европейский союз разрешил пяти соседствующим с Украиной странам ввести запрет на продажу украинской пшеницы, кукурузы, рапса и семян подсолнечника на внутреннем рынке, позволив при этом транзит таких грузов для экспорта в другие страны. Срок действия этого запрета истекает 15 сентября.
Источник: РБК-Україна