Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752 вважає, що судовий процес Ірану у справі збиття українського літака МАУ не був неупередженим та прозорим, і заявляє, що докладе усіх зусиль для забезпечення справедливості. Про це йдеться у спільній заяві Міжнародної групи, повідомляє «Укрінформ» із посиланням на МЗС України.
«Фіктивні судові процеси, які відбулися в Тегерані, не повинні відволікати увагу світу від невиконання Іраном своїх міжнародних зобов’язань та уникнення відповідальності за свої дії. Ані судові процеси, ані вироки, оголошені цього тижня, не принесли правди чи справедливості сім’ям жертв», - зазначила Міжнародна група.
У заяві також констатується, що весь процес, починаючи з розслідування Іраном обставин збиття, не був неупередженим та прозорим.
Підкреслюється, що родини 176 невинних жертв все ще чекають на справедливість, яку вони заслуговують, і Міжнародна група солідарна з родинами та близькими жертв збиття рейсу PS752 і докладе усіх необхідних зусиль, допоки справедливість не буде забезпечена.
Як повідомлялося, 16 квітня суд в Ірані виніс вироки 10 іранським військовослужбовцям у зв'язку з катастрофою українського пасажирського літака над Тегераном у 2020 р.
8 січня 2020 р. у небі над Іраном був збитий літак МАУ, який виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. На борту перебували громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії.
Усі 176 осіб загинули, серед них - одинадцятеро українців (дев'ятеро членів екіпажу та двоє пасажирів). Після кількох днів заперечень іранська влада визнала, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.
5 січня 2021 р. міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна отримала від Ірану проєкт технічного звіту щодо обставин катастрофи літака.
На початку 2022 р. Іран офіційно відмовився від продовження переговорів щодо розслідування наслідків катастрофи. Тегеран заявив Канаді, Швеції, Україні та Британії, що відмовляється вести переговори щодо катастрофи літака МАУ.
Канада, Швеція, Сполучене Королівство та Україна у спільній заяві 29 грудня 2022 р. закликали Іран погодитися на арбітражний розгляд спору, пов’язаного зі збиттям літака рейсу PS752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».
Джерело: «Укрінформ»
Авиакатастрофа МАУ - Международная группа считает судебные процессы Ирана фиктивными
Международная группа по координации помощи жертвам рейса PS752 считает, что судебный процесс Ирана по делу сбивания украинского самолета МАУ не был беспристрастным и прозрачным, и заявляет, что приложит все усилия для обеспечения справедливости. Об этом говорится в совместном заявлении Международной группы, сообщает «Укринформ» со ссылкой на МИД Украины.
«Произошедшие в Тегеране фиктивные судебные процессы не должны отвлекать внимание мира от невыполнения Ираном своих международных обязательств и избегания ответственности за свои действия. Ни судебные процессы, ни приговоры, оглашенные на этой неделе, не принесли правды или справедливости семьям жертв», - отметила Международная группа.
В заявлении также констатируется, что весь процесс, начиная с расследования Ираном обстоятельств ущерба, не был беспристрастным и прозрачным.
Подчеркивается, что семьи 176 невинных жертв все еще ждут справедливости, которую они заслуживают, и Международная группа солидарна с семьями и близкими жертв убытия рейса PS752 и приложит все необходимые усилия, пока справедливость не будет обеспечена.
Как сообщалось, 16 апреля суд в Иране вынес приговоры 10 иранским военнослужащим в связи с крушением украинского пассажирского самолета над Тегераном в 2020 г.
8 января 2020 г. в небе над Ираном был сбит самолет МАУ, выполнявший рейс PS752 по маршруту Тегеран - Киев. На борту находились граждане Ирана, Канады, Украины, Швеции, Афганистана и Великобритании.
Все 176 человек погибли, среди них - одиннадцать украинцев (девять членов экипажа и двое пассажиров). После нескольких дней возражений иранские власти признали, что украинский самолет был ошибочно сбит зенитно-ракетным комплексом противовоздушной обороны.
5 января 2021 г. министр иностранных дел Дмитрий Кулеба заявил, что Украина получила от Ирана проект технического отчета об обстоятельствах крушения самолета.
В начале 2022 г. Иран официально отказался от продолжения переговоров по расследованию последствий катастрофы. Тегеран заявил Канаде, Швеции, Украине и Британии, что отказывается вести переговоры о крушении самолета МАУ.
Канада, Швеция, Соединенное Королевство и Украина в совместном заявлении 29 декабря 2022 г. призвали Иран согласиться на арбитражное разбирательство спора, связанного с сбытом самолета рейса PS752 авиакомпании «Международные авиалинии Украины».
Источник: «Укрінформ»