Скорочення постачання сирої нафти цієї зими й до 2024 р. має сенс, враховуючи ймовірність слабкого попиту і стабільної пропозиції. Про це пише Bloomberg із посиланням на звіт Citigroup.
В аналітичній записці від 17 серпня йдеться, що цього й наступного року постачання можуть бути значно більшими, ніж очікується.
«Здається, світ значно перебільшує зростання китайського попиту, Європі загрожує рецесія, а США можуть спостерігати уповільнення», – пише видання, зазначаючи також, що висока маржа переробки й перевага високих запасів зникнуть після літа.
Зі слів аналітиків, ведмежа перспектива має два ризики. Високий - загроза ураганів і, як наслідок, - стабільності постачань з Мексиканської затоки через умови Ель-Ніньо. В категорію незначних віднесено перспективу продовження скорочення видобутку ОПЕК+ задля утримання ціни від падіння.
Раніше enkorr повідомляв, що трейдери очікують здешевшання газойлю на кінець року. Зокрема, у своїй колонці старший віце-президент з енергетики британського філіалу RJ O'Brien Limited у Лондоні Олег Гірко зазначив, що очікування падіння цін на ДП під кінець року роблять зберігання дорогих запасів, сформованих у серпні, дуже ризикованим.
Нагадаємо, що котирування газойлю в Європі, до яких зокрема прив’язане ціноутворення на партії, що імпортуються в Україну, зростають із початку липня. Так, за період із 3 липня до 10 серпня ціни зросли майже на 30% і склали близько $935/т.
Джерело: EnKorr
Аналитики все чаще говорят о сокращении спроса на нефть
Сокращение поставок сырой нефти этой зимой и до 2024 г. имеет смысл, учитывая вероятность слабого спроса и стабильного предложения. Об этом пишет Bloomberg со ссылкой на отчет Citigroup.
В аналитической записке от 17 августа говорится, что в этом и следующем году поставки могут быть значительно больше, чем ожидается.
«Кажется, мир значительно преувеличивает рост китайского спроса, Европе грозит рецессия, а США могут наблюдать замедление», - пишет издание, отмечая также, что высокая маржа переработки и преимущество высоких запасов исчезнут после лета.
По словам аналитиков, медвежья перспектива имеет два риска. Высокий - угроза ураганов и, как следствие, - стабильности поставок из Мексиканского залива из-за условий Эль-Ниньо. В категорию незначительных отнесена перспектива продолжения сокращения добычи ОПЕК+ для удержания цены от падения.
Ранее enkorr сообщал, что трейдеры ожидают удешевления газойля к концу года. В частности, в своей колонке старший вице-президент по энергетике британского филиала RJ O'Brien Limited в Лондоне Олег Гирко отметил, что ожидание падения цен на ГП к концу года делают хранение дорогих запасов, сформированных в августе, очень рискованным.
Напомним, что котировки газойля в Европе, к которым в частности привязано ценообразование на импортируемые в Украину партии, растут с начала июля. Так, за период с 3 июля по 10 августа цены выросли почти на 30% и составили около $935/т.
Источник: EnKorr