09.03.2023 :: 12:06
За підтримки Євросоюзу відбулася тристороння зустріч Україна - Єврокомісія - Румунія ©
За підтримки Євросоюзу відбулася тристороння зустріч Україна - Єврокомісія - Румунія. У фокусі переговорів - координація зусиль по вдосконаленню та розвитку експортних потужностей через українські та румунські канали річки Дунай. Про це повідомляє прес-служба Мінвідновлення.
Єврокомісію представляла заступниця Генерального директора Генерального директорату Європейської Комісії з питань мобільності і транспорту (ГД ЄК MOVE) Майя Бакран. Українську делегацію очолив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков. Від Румунії до України завітали Міхнеа Друмеа, Державний канцлер кабінета прем'єр-міністра та Державний секретар Міністерства транспорту та інфраструктури Іонель Скріостану. Також участь у зустрічі взяли представники Дунайської комісії на чолі з Генеральним директором Секретаріату - Манфрейд Зейц.
Під час зустрічі обговорили можливість спільного вимірювання глибин частин річки Дунай з представниками Румунії та України, у зв’язку з експлуатаційним днопоглиблюванням, яке нещодавно здійснила українська сторона.
Під час зустрічі Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков повідомив, що наразі роботи з експлуатаційного днопоглиблення на річці Дунай не проводяться. Більш того, важливим було питання вдосконалення навігації, яке розглянули обидві сторони, зокрема знаходження нових шляхів покращення лоцманського проведення суден на спільному українсько-румунському секторі річки з метою збільшення кількості судозаходів у порти Дунаю.
Всі сторони дійшли згоди, що розвиток ефективного та безпечного судноплавства на річці Дунай можливе у продуктивній та злагодженій співпраці з колегами з Єврокомісії, Румунії та Дунайської комісії.
Сьогодні дунайські порти залишаються стабільним альтернативним шляхом для агроекспорту. За рік війни саме порти Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ в 3 рази збільшили вантажопотік. Через Дунайський припортовий кластер експортовано понад 17 млн. т вантажів, також лише через ці порти йде імпорт необхідних товарів для потреб України.
Нагадаємо, що у травні 2022 р. Європейська комісія запустила ініціативу «Шляхи солідарності», щоб підтримати Україну та створити дійові логістичні маршрути для експорту агропродукції та імпорту необхідних товарів. Одне з пріоритетних завдань - розвиток водних шляхів між країнами Євросоюзу та Україною, що дає можливість ефективно нарощувати потенціал портів Дунайського регіону.
tbu.com.ua
При поддержке Евросоюза состоялась трехсторонняя встреча Украина - Еврокомиссия - Румыния ©
При поддержке Евросоюза состоялась трехсторонняя встреча Украина - Еврокомиссия - Румыния. В фокусе переговоров - координация усилий по усовершенствованию и развитию экспортных мощностей через украинские и румынские каналы реки Дунай. Об этом сообщает пресс-служба Минвосстановления.
Еврокомиссию представляла заместитель Генерального директора Генерального директората Европейской Комиссии по мобильности и транспорту (ГД ЕК MOVE) Майя Бакран. Украинскую делегацию возглавил заместитель Министра развития общин, территорий и инфраструктуры Юрий Васьков. От Румынии в Украину приехали Михнеа Друмеа, Государственный канцлер кабинета премьер-министра и Государственный секретарь Министерства транспорта и инфраструктуры Ионель Скриостана. Также во встрече приняли участие представители Дунайской комиссии во главе с Генеральным директором Секретариата - Манфрейд Зейц.
В ходе встречи обсудили возможность совместного измерения глубин частей реки Дунай с представителями Румынии и Украины, в связи с эксплуатационным дноуглублением, которое недавно провела украинская сторона.
Во время встречи Заместитель Министра развития громад, территорий и инфраструктуры Юрий Васьков сообщил, что в настоящее время работы по эксплуатационному дноуглублению на реке Дунай не проводятся. Более того, важен вопрос усовершенствования навигации, который рассмотрели обе стороны, в частности нахождение новых путей улучшения лоцманского проведения судов на совместном украинско-румынском секторе реки с целью увеличения количества судозаходов в порты Дуная.
Все стороны пришли к согласию, что развитие эффективного и безопасного судоходства на реке Дунай возможно в продуктивном и слаженном сотрудничестве с коллегами из Еврокомиссии, Румынии и Дунайской комиссии.
Сегодня дунайские порты остаются стабильным альтернативным путём для агроэкспорта. За год войны именно порты Измаил, Рени и Усть-Дунайск в 3 раза увеличили грузопоток. Через Дунайский припортовый кластер экспортировано более 17 млн. т грузов, также только через эти порты идет импорт необходимых товаров для нужд Украины.
Напомним, что в мае 2022 г. Европейская комиссия запустила инициативу «Пути солидарности», чтобы поддержать Украину и создать действующие логистические маршруты для экспорта агропродукции и импорта необходимых товаров. Одна из приоритетных задач - развитие водных путей между странами Евросоюза и Украиной, что позволяет эффективно наращивать потенциал портов Дунайского региона.
tbu.com.ua |