04.04.2023 :: 14:46
Україна у березні 2023 р. збільшила експорт агропродукції на 12% - УКАБ
У березні 2023 р. Україна експортувати 7,8 млн. т продукції агропромислового комплексу, що на 12% більше, ніж у лютому цього року. Про це повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу.
Зазначається, що аграрний експорт у березні цього року досяг рекордного показника від початку повномасштабного вторгнення. При цьому, 51% відвантажень відбулись через «зерновий коридор», а решта - альтернативними шляхами. В асоціації зауважують, що фізично український кордон пертнула ще не вся продукція, відправлена на експорт.
За даними УКАБ, у березні цього року Україна експортувала 5,7 млн. т зернових культур (частка кукурудзи у структурі експорту - 67%, пшениці - 29%, ячменю - 4%). Експорт українських зернових минулого місяця зріс на 10% у порівнянні з лютим 2023 р.
Також, на 23% зріс експорт олійних культур - до 683,1 тис. т (частка сої - 61%, насіння соняшнику - 29% та ріпаку - 9%). Експорт українських рослинних олій у березні цього року зріс на 28% - до 556,2 тис. т (частка соняшникової олії - 94%, соєвої - 5%).
Крім цього, Україна за березень експортувала 454,7 тис. т макухи після вилучення рослинних олій (частка соняшникової макухи - 83%, соєвої - 17%) - це на 10% більше, ніж у лютому цього року.
В асоціації додають, що у березні 2023 р. зростання продемонстрували абсолютно всі групи продукції АПК, що є позитивною тенденцією. Важливою новиною щодо українського експорту в березні 2023 р. стало продовження дії «зернового коридору». Наявність такого каналу експорту дозволить українським аграріям реалізувати залишки продукції врожаю 2022 р. та отримати кошти для продовження своєї господарської діяльності, починаючи з весняної посівної, що вже у розпалі.
На думку експертів УКАБ, нині основною проблемою залишається великий розрив між світовою ціною та ціною на українському ринку на основні сільськогосподарські культури. Зменшення цього розриву допомогло б отримати кошти для повноцінного використання добрив, засобів захисту рослин тощо, що цього року будуть використовуватися по мінімуму через обмеженість фінансових ресурсів у аграріїв.
Джерело: «Укрінформ»
Украина в марте 2023 г. увеличила экспорт агропродукции на 12% - УКАБ
В марте 2023 г. Украина экспортировала 7,8 млн. т продукции агропромышленного комплекса, что на 12% больше, чем в феврале этого года. Об этом сообщает пресс-служба Украинского клуба аграрного бизнеса.
Отмечается, что аграрный экспорт в марте этого года достиг рекордного показателя с начала полномасштабного вторжения. При этом 51% отгрузок произошло через «зерновой коридор», а остальные - альтернативными путями. В ассоциации отмечают, что физически украинскую границу персекла еще не вся продукция, отправленная на экспорт.
По данным УКАБ, в марте этого года Украина экспортировала 5,7 млн. т зерновых культур (доля кукурузы в структуре экспорта - 67%, пшеницы - 29%, ячменя - 4%). Экспорт украинских зерновых в прошлом месяце вырос на 10% по сравнению с февралем 2023 г.
Также, на 23% вырос экспорт масличных культур - до 683,1 тыс. т (доля сои - 61%, семена подсолнечника - 29% и рапса - 9%). Экспорт украинских растительных масел в марте этого года вырос на 28% - до 556,2 тыс. т (доля подсолнечного масла - 94%, соевого - 5%).
Кроме этого, Украина за март экспортировала 454,7 тыс. т жмыха после извлечения растительных масел (доля подсолнечного жмыха - 83%, соевого - 17%) - это на 10% больше, чем в феврале этого года.
В ассоциации добавляют, что в марте 2023 г. рост продемонстрировали абсолютно все группы продукции АПК, что является положительной тенденцией. Важной новостью по поводу украинского экспорта в марте 2023 г. стало продолжение действия «зернового коридора». Наличие такого канала экспорта позволит украинским аграриям реализовать остатки продукции урожая 2022 г. и получить средства для продолжения своей хозяйственной деятельности, начиная с весенней посевной уже в разгаре.
По мнению экспертов УКАБ, сейчас основной проблемой остается разрыв между мировой ценой и ценой на украинском рынке на основные сельскохозяйственные культуры. Уменьшение этого разрыва помогло бы получить средства для полноценного использования удобрений, средств защиты растений и т.п., которые в этом году будут использоваться по минимуму из-за ограниченности финансовых ресурсов у аграриев.
Источник: «Укрінформ» |