31.08.2023 :: 17:22
Україна не піде на поступки щодо експорту зерна до Євросоюзу - О.Стефанішина
Політика у сфері торгівлі є політикою Європейського Союзу, а не окремих країн, які не мають права ухвалювати односторонні заходи. Про це в інтерв’ю Forbеs Ukraine заявила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомляє прес-служба Офісу віце-прем’єра.
«За величезної поваги та вдячності до польського народу, чудових відносин з польським урядом та громадянським суспільством Україна за жодних обставин не буде інструментом передвиборчої кампанії. Вибори там відбудуться у жовтні, і до цього часу деякі урядовці та політичні групи не гребують нічим у боротьбі за рейтинги. В цьому торговельному питанні не буде поступок з боку України. Ми не будемо називати чорне білим», - сказала О.Стефанішина.
Вона також прокоментувала можливість продовження обмежень щодо українського експорту аграрної продукції, запроваджені п’ятьма країнами ЄС: Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Болгарією та Румунією.
«Ми маємо офіційне запевнення від Брюсселя, що продовження не буде, хоча Польща наполягає на обмеженнях і після 15 вересня. З 5 червня, коли обмеження були продовжені, п’ять сусідів України отримали значну фінансову підтримку - субсидії для аграріїв, потроєння бюджетів на розвиток інфраструктури до кінця року», - констатувала урядовиця.
Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина просять Європейський Союз продовжити виключні та надзвичайні запобіжні заходи щодо імпорту українських аграрних товарів, термін яких завершується 15 вересня, щонайменше до кінця року «щоб уникнути серйозних збоїв на ринку». Країни просять заборонити імпорт чотирьох українських товарів - пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника. При цьому транзитні постачання тривають.
Україна, один з найбільших світових експортерів зерна, після початку повномасштабного вторгнення РФії тривалий час узагалі не могла експортувати збіжжя через Чорне море, що змусило її шукати альтернативні шляхи експорту. Велика кількість українського зерна, дешевшого, ніж вирощене в ЄС, опинилася в країнах Центральної Європи. Це негативно вплинуло на місцевих фермерів.
Джерело: Порти України
Украина не пойдет на уступки по экспорту зерна в Евросоюз - А.Стефанишина
Политика в сфере торговли является политикой Европейского Союза, а не отдельных стран, не имеющих права принимать односторонние меры. Об этом в интервью Forbes Ukraine заявила вице-премьер по вопросам европейской и евроатлантической интеграции Ольга Стефанишина сообщает пресс-служба Офиса вице-премьера.
«При огромном уважении и благодарности к польскому народу, прекрасным отношениям с польским правительством и гражданским обществом Украина ни при каких обстоятельствах не будет инструментом предвыборной кампании. Выборы там состоятся в октябре, и до этого времени некоторые члены правительства и политические группы не гнушаются ничем в борьбе за рейтинги. В этом торговом вопросе не будет уступок со стороны Украины. Мы не будем называть черное белым», - сказала Стефанишина.
Она также прокомментировала возможность продления ограничений украинского экспорта аграрной продукции, введенные пятью странами ЕС: Польшей, Венгрией, Словакией, Болгарией и Румынией.
«У нас есть официальное заверение от Брюсселя, что продолжения не будет, хотя Польша настаивает на ограничениях и после 15 сентября. С 5 июня, когда ограничения были продлены, пять соседей Украины получили значительную финансовую поддержку - субсидии для аграриев, утроение бюджетов на развитие инфраструктуры до конца года», - констатировала чиновник.
Болгария, Венгрия, Польша, Румыния и Словакия просят Европейский Союз продлить исключительные и чрезвычайные меры по импорту украинских аграрных товаров, срок которых завершается 15 сентября, по меньшей мере до конца года «во избежание серьезных сбоев на рынке». Страны просят запретить импорт четырех украинских товаров - пшеницы, кукурузы, рапса и подсолнечника. При этом транзитные поставки продолжаются.
Украина, один из крупнейших мировых экспортеров зерна, после начала полномасштабного вторжения РФ долгое время вообще не могла экспортировать зерно через Черное море, что заставило ее искать альтернативные пути экспорта. Большое количество украинского зерна, дешевле, чем выращенное в ЕС, оказалось в странах Центральной Европы. Это негативно повлияло на местных фермеров.
Источник: Порти України |