23.08.2023 :: 17:25
Україна має переглянути свою стратегію морської економіки та безпеки - Ю.Клименко
Морська економіка і морська безпека мають розвиватись паралельно і бути основними складовими, адже морський експорт для України це питання національної і економічної безпеки. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на народного депутата, першого заступника голови комітету з транспорту та інфраструктури ВР Юлію Клименко.
«Якщо подивитись на оновлену стратегію Великої Британії, котра нещодавно вийшла, то там є і розвиток військової частини, і економічних блоків. У них вся країна залежить від морського імпорту, і тому для них це питання національної і економічної безпеки. Те саме має бути у нас. Стратегія, яка була затверджена за місяць до початку війни, має бути переглянута з цими урахуванням», - підкреслила Ю.Клименко.
Вона також повідомила, що наразі Україна працює над цим питанням: вже були видані рекомендації, затверджені комітетом ВР після проведення комітетських морських слухань. Відповідно до цих рекомендацій, чітко розписано по державних органах, хто що повинен зробити. Зовсім згодом Україна отримає нову Стратегію - документ, на який можна буде спиратися, в т.ч., при розмові з партнерами про наші потреби.
Водночас потрібно працювати над створенням нових міжнародних структур, які забезпечуватимуть безпеку у Чорному морі, акцентувала Ю.Клименко.
«Ті організації, які були створені до Великої війни, не придатні для того, щоб щось якісно розвивати. Вони придатні для політичних дебатів, але це не призведе до розвитку ні торговельних відносин, ні політичних, ні перегляду тих конвенцій, які мають бути оновлені. Час збиратися з країнами НАТО в Чорному морі, з Британією і з Америкою та іншими країнами, які мають потужний флот та морські спроможності, та створювати інші альянси, які би дозволяли нам бути великим партнером в Чорному морі», - зауважила вона.
Джерело: РБК-Україна
Украина должна пересмотреть свою стратегию морской экономики и безопасности - Ю.Клименко
Морская экономика и морская безопасность должны развиваться параллельно и основными составляющими, ведь морской экспорт для Украины это вопрос национальной и экономической безопасности. Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на народного депутата, первого замглавы комитета по транспорту и инфраструктуре ВР Юлию Клименко.
«Если посмотреть на обновленную недавно вышедшую стратегию Великобритании, то там есть и развитие воинской части, и экономических блоков. У них вся страна зависит от морского импорта, и потому для них это вопрос национальной и экономической безопасности. То же должно быть у нас. Стратегия, утвержденная за месяц до начала войны, должна быть пересмотрена с этим учетом», - подчеркнула Ю.Клименко.
Она также сообщила, что сейчас Украина работает над этим вопросом: уже изданы рекомендации, утвержденные комитетом ВР после проведения комитетских морских слушаний. Согласно этим рекомендациям, четко расписаны по государственным органам, кто что должен сделать. Совсем позже Украина получит новую Стратегию – документ, на который можно будет опираться, в т.ч., при разговоре с партнерами о наших потребностях.
В то же время, нужно работать над созданием новых международных структур, которые будут обеспечивать безопасность в Черном море, акцентировала Ю.Клименко.
Те организации, которые были созданы до Великой войны, не пригодны для того, чтобы что-то качественно развивать. Они пригодны для политических дебатов, но это не приведет к развитию ни торговых отношений, ни политических, ни пересмотра конвенций, которые должны быть обновлены. Пора собираться со странами НАТО в Черном море, с Британией и с Америкой и другими странами, обладающими мощным флотом и морскими возможностями, и создавать другие альянсы, которые позволяли бы нам быть крупным партнером в Черном море», - отметила она.
Источник: РБК-Україна
Морское судоходство экономика безопасность стратегия отраслевая политика |