19.09.2023 :: 12:15
У Болгарії заявили, що протести проти імпорту українського збіжжя спровокувала РФія
Проблему з імпортом українського зерна до Болгарії створила російська пропаганда. Про це заявив міністр транспорту країни Тодор Гвоздейков, передає «Укрінформ» з посиланням на Euractiv.
Його коментарі послідували після того, як болгарські виробники зерна, які вимагають заборонити імпорт сільськогосподарської продукції з України, перекрили ключові дороги країни.
Т.Гвоздейков нагадав, що є рішення Єврокомісії та болгарського парламенту дозволити імпорт української продукції.
«Коли імпорт був дозволений у 2022 р., болгарські виробники зерна отримали прибуток у розмірі понад €1,25 млрд. У 2021 р. прибуток був менший, але цей протест зараз має політичну мету. Вони намагаються дестабілізувати чіткий (проєвропейський геополітичний - ред.) напрямок Болгарії», - сказав Т.Гвоздейков.
«Болгарії нічого втрачати. Ми надаємо коридор солідарності, порт, через який можна експортувати зерно з України. І Болгарія від цього тільки виграє», - додав він.
Зазначається, що у соцмережах у Болгарії розгорнулася потужна дезінформаційна кампанія, спрямована проти українського агровиробництва. Найпопулярнішою фейковою новиною було те, що українські продукти харчування забруднені важкими металами і навіть ураном. Болгарська влада провела сотні перевірок українського зерна та продуктів харчування, але не виявила жодної такої проблеми.
Прем'єр-міністр країни Ніколай Денков заявив у неділю ввечері, що реальної проблеми з імпортом української сільськогосподарської продукції не існує, оскільки Болгарія має право визначати, які обсяги вона хоче приймати.
Причиною протестів виробників зерна стало падіння цін на насіння соняшнику на світових ринках в той час, як вони наполягають на тому, що місцеві переробні заводи купували їх продукцію за цінами на 15 - 20% вищими за ринкову вартість. Однак це призведе до зростання цін на вироблену олію, яка фактично стане неконкурентоспроможною.
Наголошується, що у неділю дезінформаційну кампанію продовжила голова Національної спілки пекарів та кондитерів Мар'яна Кукушева. Вона заявила, що українську пшеницю нібито можна використовувати лише на корм, оскільки вона містить хімічні сполуки «важких металів».
Це викликало реакцію Болгарського агентства з безпеки харчових продуктів, яке заявило, що в українській пшениці немає важких металів. Продовольче агентство оголосило про посилення контролю і відбір зразків з кожної партії з України. На сьогодні було відібрано 575 зразків української продукції, і жодного відхилення від стандартів безпеки не було виявлено.
Як повідомлялось, болгарські фермери почали блокування низки важливих дорожніх пунктів і пунктів пропуску по всій країні в рамках безстрокової загальнонаціональної аграрної акції протесту, яка розпочалася 18 вересня у відповідь на дозвіл на імпорт зерна з України.
Парламент Болгарії дозволив імпорт українського зерна з 15 вересня 2023 р..
Джерело: «Укрінформ»
В Болгарии заявили, что протесты против импорта украинского зерна спровоцировала РФ
Проблему с импортом украинского зерна в Болгарию создала российская пропаганда. Об этом заявил министр транспорта страны Тодор Гвоздейков, передает «Укринформ» со ссылкой на Euractiv.
Его комментарии последовали после того, как болгарские производители зерна, требующие запретить импорт сельскохозяйственной продукции из Украины, перекрыли ключевые дороги страны.
Гвоздейков напомнил, что есть решение Еврокомиссии и болгарского парламента разрешить импорт украинской продукции.
«Когда импорт был разрешен в 2022 г., болгарские производители зерна получили прибыль в размере свыше €1,25 млрд. В 2021 г. прибыль была меньше, но этот протест сейчас имеет политическую цель. Они пытаются дестабилизировать четкое (проевропейское геополитическое - ред.) направление Болгарии», - сказал Т.Гвоздейков.
«Болгарии нечего терять. Мы предоставляем коридор солидарности, порт, по которому можно экспортировать зерно из Украины. И Болгария от этого только выиграет», - добавил он.
В соцсетях в Болгарии развернулась мощная дезинформационная кампания, направленная против украинского агропроизводства. Самой популярной фейковой новостью было то, что украинские продукты питания загрязнены тяжелыми металлами и даже ураном. Болгарские власти провели сотни проверок украинского зерна и продуктов питания, но не выявили ни одной такой проблемы.
Премьер-министр страны Николай Денков заявил в воскресенье вечером, что реальной проблемы с импортом украинской сельскохозяйственной продукции нет, поскольку Болгария имеет право определять, какие объемы она хочет принимать.
Причиной протестов производителей зерна стало падение цен на семена подсолнечника на мировых рынках в то время, как они настаивают на том, что местные перерабатывающие заводы покупали их продукцию по ценам на 15 - 20% выше рыночной стоимости. Однако это приведет к росту цен на производимое масло, которое фактически станет неконкурентоспособным.
Отмечается, что в воскресенье дезинформационную кампанию продолжила глава Национального союза пекарей и кондитеров Марьяна Кукушева. Она заявила, что украинскую пшеницу якобы можно использовать только на корм, поскольку она содержит химические соединения тяжелых металлов.
Это вызвало реакцию Болгарского агентства по безопасности пищевых продуктов, заявившее, что в украинской пшенице нет тяжелых металлов. Продовольственное агентство объявило об усилении контроля и отборе образцов из каждой партии из Украины. На сегодняшний день было отобрано 575 образцов украинской продукции, и никакого отклонения от стандартов безопасности не было обнаружено.
Как сообщалось, болгарские фермеры начали блокировать ряд важных дорожных пунктов и пунктов пропуска по всей стране в рамках бессрочной общенациональной аграрной акции протеста, которая началась 18 сентября в ответ на разрешение на импорт зерна из Украины.
Парламент Болгарии разрешил импорт украинского зерна с 15 сентября 2023 г.
Источник: «Укрінформ» |