09.01.2023 :: 16:53
Туреччина буде розраховувати рівень викидів суден, що прямують через Босфор
Турецькі фахівці реалізують проект, у рамках якого будуть розраховувати рівень викидів суден, що прямують через протоку Босфор, повідомляє Anadolu.
Проект розроблений Інститутом морських наук та управління при Стамбульському університеті у співпраці з Національним дослідницьким фондом Південної Кореї (NRF). Реалізація проекту, підтримку якого також надає рада Туреччини з науково-технічних досліджень (TUBİTAK), розпочнеться у січні 2023 р. та триватиме два роки.
На першому етапі у різних локаціях у Стамбульській протоці розмістять датчики, які допоможуть розрахувати шкідливі викиди суден у навколишнє середовище.
Як повідомив директор Інституту морських наук і управління при Стамбульському університеті, професор Джем Газіоглу, в середньому щорічно через Босфор проходить близько 40 тис. суден, і влада Туреччини давно відмовилася від системи логістики, за якої не враховуються наслідки такого руху для екології.
Газіоглу вважає, що екологічно чисті продукти повинні транспортуватися екологічно безпечним способом, і хорошу нагоду для цього дають турецькі протоки. Туреччині необхідно домогтися контролю над протоками в екологічному плані, що можливо за допомогою наукових даних, зазначив він.
«Ми розмістимо в різних точках датчики, які зможуть виміряти рівень викидів після проходу суден», - зазначив Газіоглу.
За словами професора, метод розрахунку рівня викидів після проходу суден був і раніше, але зараз фахівці розраховують отримати точніший результат. На першому етапі датчики розмістять у трьох точках Стамбульської протоки, але згодом їх кількість можуть збільшити.
Професор зазначив, що в Інституті адаптували під потреби Туреччини систему, яка зараз успішно застосовується у Південній Кореї.
Джерело: Порти України
Турция будет рассчитывать уровень выбросов судов, следующих через Босфор
Турецкие специалисты реализуют проект, в рамках которого будут рассчитывать уровень выбросов судов, следующих через пролив Босфор, сообщает Anadolu.
Проект разработан Институтом морских наук и управления при Стамбульском университете в сотрудничестве с Национальным исследовательским фондом Южной Кореи (NRF). Реализация проекта, поддержку которого также оказывает совет Турции по научно-техническим исследованиям (TUBITAK), начнется в январе 2023 г. и продлится два года.
На первом этапе в разных локациях в Стамбульском проливе разместят датчики, которые помогут рассчитать вредные выбросы судов в окружающую среду.
Как сообщил директор Института морских наук и управления при Стамбульском университете, профессор Джем Газиоглу, в среднем ежегодно через Босфор проходит около 40 тыс. судов, и власти Турции давно отказались от системы логистики, при которой не учитываются последствия такого движения для экологии.
Газиоглу считает, что экологически чистые продукты должны транспортироваться экологически безопасным способом, и хорошую возможность для этого дают турецкие проливы. Турции необходимо добиться контроля над проливами в экологическом плане, что возможно посредством научных данных, отметил он.
«Мы разместим в разных точках датчики, которые смогут измерить уровень выбросов после прохода судов», - отметил Газиоглу.
По словам профессора, метод расчета уровня выбросов после прохода судов был и раньше, но сейчас специалисты рассчитывают получить более точный результат. На первом этапе датчики разместят в трех точках Стамбульского пролива, но затем их количество могут увеличить.
Профессор отметил, что в Институте адаптировали под нужды Турции систему, которая сейчас успешно применяется в Южной Корее.
Источник: Порти України |