10.07.2023 :: 14:08
Призупинення «зернового коридору» не загрожує стабільності гривні
У разі припинення дії «зернового коридору» в липні українцям не варто очікувати жодної миттєвої девальвації гривні. Про це в коментарі Укрінформу повідомила ексголова ради Незалежної асоціації банків України, експертка у сфері фінансів Олена Коробкова.
За її словами, ризик припинення роботи «зернового коридору» для української економіки є справді дуже високим. Дефіцит зовнішньої торгівлі за останні 12 місяців становив $22 млрд., тобто понад 13% ВВП. А приблизно дві третини експорту сьогодні - це саме продукція АПК, експорт якої безпосередньо залежить від роботи «зернового коридору».
«Вимушена втрата цього експорту загрожує не тільки торговельному балансу, а й заробіткам українських аграріїв, не кажучи вже про ВВП загалом і про світову продовольчу безпеку. Водночас у найближчій перспективі стабільності гривні це не загрожує», - сказала О.Коробкова.
Вона нагадала, що в умовах воєнного часу Національний банк дотримується політики фіксованого обмінного курсу, що фінансово забезпечується значними надходженнями міжнародної фінансової допомоги. У випадку припинення роботи «зернового коридору» НБУ доведеться збільшити продаж іноземної валюти щонайбільше на $1 млрд. на місяць. В умовах надходження іноземної фінансової допомоги середнім темпом $3,8 млрд. на місяць це цілком можливо забезпечити.
О.Коробкова нагадала, що завдяки зовнішній допомозі золотовалютні резерви України нещодавно сягнули нового рекорду за більше як 10 років - $39 млрд. Це забезпечує додатковий потужний запас міцності для підтримання стабільного курсу гривні.
«Тому в разі непродовження дії «зернового коридору» в липні не варто очікувати жодної моментальної девальвації гривні», - підкреслила експертка.
Джерело: «Укрінформ»
Приостановка «зернового коридора» не угрожает стабильности гривни
При прекращении действия «зернового коридора» в июле украинцам не стоит ожидать мгновенной девальвации гривни. Об этом в комментарии «Укринформу» сообщила экспредседатель совета Независимой ассоциации банков Украины, эксперт в сфере финансов Елена Коробкова.
По ее словам, риск прекращения работы «зернового коридора» для украинской экономики действительно очень высок. Дефицит внешней торговли за последние 12 месяцев составил $22 млрд., то есть более 13% ВВП. А примерно две трети экспорта сегодня - это именно продукция АПК, экспорт которой напрямую зависит от работы «зернового коридора».
«Вынужденная потеря этого экспорта грозит не только торговому балансу, но и заработкам украинских аграриев, не говоря уже о ВВП в целом и о мировой продовольственной безопасности. В то же время, в ближайшей перспективе стабильности гривни это не угрожает», - сказала Е.Коробкова.
Она напомнила, что в условиях военного времени Национальный банк соблюдает политику фиксированного обменного курса, что финансово обеспечивается значительными поступлениями международной финансовой помощи. В случае прекращения работы «зернового коридора» НБУ придется увеличить продажу иностранной валюты максимум на $1 млрд. в месяц. В условиях поступления иностранной финансовой помощи средним темпом $3,8 млрд. в месяц это вполне возможно обеспечить.
Е.Коробкова напомнила, что благодаря внешней помощи золотовалютные резервы Украины недавно достигли нового рекорда за более чем 10 лет - $39 млрд. Это обеспечивает дополнительный мощный запас прочности для поддержания стабильного курса гривни.
«Поэтому в случае непродолжения действия «зернового коридора» в июле не стоит ожидать ни одной моментальной девальвации гривны», - подчеркнула эксперт.
Источник: «Укрінформ» |