09.05.2023 :: 14:03
Польська прокуратура перевіряє шахрайські схеми з українським зерном
Імпорт технічного зерна з України до Польщі був пов'язаний із масштабним шахрайством, до якого були залучені десятки компаній. Про це пише польська газета Rzeczpospolita з посиланням на попередні результати розслідування місцевої прокуратури.
Слідство вважає, що ці компанії завезли до Польщі тисячі тонн зерна, приховуючи його походження та призначення. Технічне зерно можна використовувати, наприклад, для виробництва етанолу або як біокомпонент для біопалива, але одразу після ввезення його продавали для виробництва борошна.
«Зараз ми ведемо сім спільних проваджень. Загалом йдеться про кілька мільйонів кілограмів зерна, встановлено кілька десятків суб’єктів господарювання. Це компанії, які імпортували товар до Польщі, а також ті, які потім ним торгували», - розказала речниця прокуратури Ганна Бернат-Джанська.
Скільки компаній стали жертвами шахрайства, прокуратура поки що встановлює. «Покупців вводили в оману: вони не знали, що зерно з України і що його імпортували як технічне», – сказала вона.
У перші місяці 2023 р. у Польщі розпочалися протести фермерів. Вони вважають, що українське зерно обвалило внутрішні ціни в Польщі, і місцеві виробники змушені працювати собі на збиток.
Протести призвели до кризи, у відповідь на яку влада Польщі заборонила імпорт багатьох українських продуктів.
Після втручання Єврокомісії односторонні обмеження замінили на загальноєвропейські, а кількість заборонених продуктів скоротили до чотирьох: пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику.
Джерело: ЛІГАБізнесІнформ
Польская прокуратура проверяет мошеннические схемы с украинским зерном
Импорт технического зерна из Украины в Польшу был связан с масштабным мошенничеством, в которое были вовлечены десятки компаний. Об этом пишет польская газета Rzeczpospolita со ссылкой на предварительные результаты расследования местной прокуратуры.
Следствие считает, что эти компании поставили в Польшу тысячи тонн зерна, скрывая его происхождение и назначение. Техническое зерно можно использовать, например, для производства этанола или в качестве биокомпонента для биотоплива, но сразу после ввоза его продавали для производства муки.
«Сейчас мы ведем семь совместных производств. В общей сложности речь идет о нескольких миллионах килограммов зерна, установлено несколько десятков субъектов хозяйствования. Это компании, которые импортировали товар в Польшу, а также те, которые потом им торговали», - рассказала представитель прокуратуры Анна Бернат-Джанская.
Сколько компаний стали жертвами мошенничества, прокуратура пока устанавливает. «Покупателей вводили в заблуждение: они не знали, что зерно из Украины и что его импортировали как техническое», - сказала она.
В первые месяцы 2023 г. в Польше начались протесты фермеров. Они считают, что украинское зерно обрушило внутренние цены в Польше, и местные производители вынуждены работать себе в убыток.
Протесты привели к кризису, в ответ на который власти Польши запретили импорт многих украинских продуктов.
После вмешательства Еврокомиссии односторонние ограничения заменили общеевропейскими, а количество запрещенных продуктов сократили до четырех: пшеницы, кукурузы, рапса и подсолнечника.
Источник: ЛІГАБізнесІнформ |