15.08.2023 :: 15:27
Латвія може підключитися до перевалки українського зерна
Голова правління компанії Latvijas dzelzceļš (Латвійська залізниця) Ріналдс Плявнієкс бачить можливість цієї осені зайнятися перевезенням українського зерна. Як передає «Укрінформ», про це повідомляє Delfi.
«До літа цього року я ставився до цього питання абсолютно скептично і вважав, що в індустріальних масштабах це неможливо», - заявив Плявнієкс, пояснивши, що в таких перевезеннях потрібно проводити дві перевалки.
Проте, за його словами, технологічні можливості логістики та перевалки настільки розвинулися, що процес перевалки може бути набагато оперативнішим. «На сьогодні з'явилася можливість для перевезення українського зерна», - заявив Плявнієкс.
Голова правління LDz вважає, що через Латвію за рік можна буде перевезти приблизно від 500 тис. до одного мільйона тонн українського зерна. Плявнієкс також зауважив, що LDz може бути залучена до транспортування зерна з України вже цієї осені.
Донедавна значну частину української сільськогосподарської продукції вивозили з країни через порти Великої Одеси в рамках зернової угоди. В середині липня Кремль оголосив про небажання продовжувати угоду. Після цього російські війська почали регулярно обстрілювати портову інфраструктуру Одеси, Ізмаїла та інших портів України.
24 липня литовська влада направила до Єврокомісії лист із пропозицією використовувати порти на Балтійському морі як альтернативний шлях експорту зерна з України.
Як повідомлялось, 10 серпня 2023 р. Україна оголосила нові тимчасові маршрути для торговельних суден, що йдуть до/з чорноморських портів України, але протягом усіх маршрутів зберігається збройна загроза та мінна небезпека з боку РФії.
Джерело: «Укрінформ»
Латвия может подключиться к перевалке украинского зерна
Председатель правления компании Latvijas dzelzceļš (Латвийская железная дорога) Риналдс Плявниекс видит возможность этой осенью заняться перевозкой украинского зерна. Как передает «Укринформ», об этом сообщает Delfi.
«К лету этого года я относился к этому вопросу абсолютно скептически и считал, что в индустриальных масштабах это невозможно», - заявил Плявниекс, объяснив, что в таких перевозках нужно проводить две перевалки.
Однако, по его словам, технологические возможности логистики и перевалки настолько развились, что процесс перевалки может быть гораздо более оперативным. «На сегодняшний день появилась возможность для перевозки украинского зерна», - заявил Плевниекс.
Председатель правления LDz считает, что через Латвию за год можно будет перевезти от примерно 500 тыс. до одного миллиона тонн украинского зерна. Плавниекс также отметил, что LDz может быть вовлечена в транспортировку зерна из Украины уже этой осенью.
До недавнего времени значительную часть украинской сельскохозяйственной продукции вывозили из страны через порты Большой Одессы в рамках зернового соглашения. В середине июля Кремль объявил о нежелании продлевать соглашение. После этого русские войска начали регулярно обстреливать портовую инфраструктуру Одессы, Измаила и других портов Украины.
24 июля литовские власти направили в Еврокомиссию письмо с предложением использовать порты на Балтийском море как альтернативный путь экспорта зерна из Украины.
Как сообщалось, 10 августа 2023 г. Украина объявила новые временные маршруты для торговых судов, идущих в/из черноморских портов Украины, но на протяжении всех маршрутов сохраняется вооруженная угроза и минная опасность со стороны РФии.
Источник: «Укрінформ» |