23.01.2023 :: 17:37
Криголам «Ноосфера» доставив польських полярників в Антарктиду
Флагман українського наукового флоту - океанське дослідницьке судно льодового класу «Ноосфера» зі спільною польсько-українською експедицією на борту дісталося берегів Антарктиди в рамках свого другого антарктичного сезону під прапором України.
Як повідомила прес-служба Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ), наприкінці минулого тижня судно успішно прибуло на станцію «Арцтовський», подолавши 3759 миль (більш як 6 тис. км) на шляху від Кейптауна (Південно-Африканська Республіка), де перебувало на зимівлі.
«Арцтовський» - це польська полярна станція, що знаходиться на острові Кінг Джордж в Західній Антарктиці. Там наш криголам спершу висадить команду польських полярників та розвантажить обладнання. Відтак судно вирушить на «Вернадський», щоб доправити туди українських технічних працівників, які мають завершити невідкладні роботи з модернізації станції», - вказала прес-служба.
Цього сезону на українській станції «Академік Вернадський» у планах заміна системи опалення, облаштування нового майданчика для зберігання човнів, роботи з заземлення дизельної та головної будівлі станції, а також низка інших невідкладних робіт, потрібних для успішної зимівлі 28-ї української антарктичної експедиції.
У грудні океанське дослідницьке судно льодового класу «Ноосфера» вирушило з Кейптауна, де перебувало на зимівлі, в Антарктику, розпочавши другий антарктичний сезон. Нинішня експедиція є спільною українсько-польською і фінансована переважно Польською антарктичною програмою.
З кінця січня до кінця травня 2022 р. відбувся перший антарктичний сезон «Ноосфери». Судно успішно забезпечило ротацію зимівників на українській станції «Академік Вернадський», перезмінку полярників на польській станції «Арцтовський» та проведення унікальних досліджень з вивчення Південного океану.
«Ноосфера» належить Національному антарктичному науковому центру України. Власний океанографічний криголам дозволить Україні після тривалої перерви повернутися до досліджень Світового океану, розв’язати логістичні проблеми на антарктичній станції «Академік Вернадський» та розширити можливості сезонних експедицій, створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами, а також проводити дослідження не лише в Антарктиді, а й в Арктиці, і, за необхідності, в інших регіонах океану.
Криголам був придбаний в установи «Дослідження та інновації» Великобританії (куди входить Британська антарктична служба) за $5 млн. У серпні на судні піднято прапор України, а 5 жовтня воно прибуло з порту Фредеріксхавн (Данія) до нового порту приписки Одеса. У грудні 2021 - січні 2022 р. на судні було проведене технічне обслуговування в доку ПАТ «Іллічівський судноремонтний завод» (ІСРЗ). Судно збудувала суднобудівна компанія Swan Hunter (Уоллсенд, Великобританія), спуск на воду відбувся у 1990 р. Довжина судна - 100 м, ширина - 18 м, водотоннажність - 5,7 тис. т. Судно здатне рухатися крізь шар льоду завтовшки до чотирьох метрів.
Джерело: Порти України
Ледокол «Ноосфера» доставил польских полярников в Антарктиду
Флагман украинского научного флота - океанское исследовательское судно ледового класса «Ноосфера» с общей польско-украинской экспедицией на борту досталось берегам Антарктиды в рамках своего второго антарктического сезона под флагом Украины.
Как сообщила пресс-служба Национального антарктического научного центра (НАНЦ), в конце прошлой недели судно успешно прибыло на станцию «Арцтовская», преодолев 3759 миль (более 6 тыс. км) на пути от Кейптауна (Южно-Африканская Республика), где находилось на зимовки.
«Арцтовский» - это польская полярная станция, находящаяся на острове Кинг Джордж в Западной Антарктике. Там наш ледокол сначала высадит команду польских полярников и разгрузит оборудование. Следовательно, судно отправится на «Вернадский», чтобы доставить туда украинских технических работников, которые должны завершить неотложные работы по модернизации станции», - указала пресс-служба.
В этом сезоне на украинской станции «Академик Вернадский» в планах замена системы отопления, обустройство новой площадки для хранения лодок, работы по заземлению дизельного и главного здания станции, а также ряд других неотложных работ, необходимых для успешной зимовки 28-й украинской антарктической экспедиции.
В декабре океанское исследовательское судно ледового класса «Ноосфера» отправилось из Кейптауна, где находилось на зимовке, в Антарктику, начав второй антарктический сезон. Нынешняя экспедиция является общей украинско-польской и финансируется преимущественно Польской антарктической программой.
С конца января по конец мая 2022 г. состоялся первый антарктический сезон «Ноосферы». Судно успешно обеспечило ротацию зимовщиков на украинской станции «Академик Вернадский», пересменку полярников на польской станции «Арцтовский» и проведение уникальных исследований по изучению Южного океана.
Ноосфера принадлежит Национальному антарктическому научному центру Украины. Собственный океанографический ледокол позволит Украине после длительного перерыва вернуться к исследованиям Мирового океана, решить логистические проблемы на антарктической станции «Академик Вернадский» и расширить возможности сезонных экспедиций, создавать научно-исследовательские и логистические консорциумы с другими странами, а также проводить исследования не только в Антарктида, но и в Арктике, и, при необходимости, в других регионах океана.
Ледокол был приобретен у учреждения «Исследования и инновации» Великобритании (куда входит Британская антарктическая служба) за $5 млн. В августе на судне поднят флаг Украины, а 5 октября оно прибыло из порта Фредериксхавн (Дания) в новый порт приписки Одесса. В декабре 2021 – январе 2022 г. на судне было проведено техническое обслуживание в доку ПАО «Ильичевский судоремонтный завод» (ИСРЗ). Судно построила судостроительная компания Swan Hunter (Уоллсенд, Великобритания), спуск на воду состоялся в 1990 г. Длина судна - 100 м, ширина - 18 м, водоизмещение - 5,7 тыс. т. Судно способно двигаться сквозь слой льда толщиной. .
Источник: Порти України |