22.08.2023 :: 17:23
«Кернел» придбав за $44 млн. активи перевалки олії у портах «Чорноморськ» і Рені
Агропромислова компанія «Кернел» придбала складські потужності для перевалки рослинних олій у порту «Чорноморськ», а також термінал з перевалки соняшникової олії в порту Рені в Одеській області. Про це ідеться у звіті компанії на Варшавській фондовій біржі.
Активи, що використовуються для перевалки рослинних олій у порту «Чорноморськ», придбані за $19,4 млн. для підвищення стійкості бізнесу з переробки олійних культур.
«Одноразове зберігання соняшникової олії в обсязі 105 тис. тонн надасть змогу групі не зупиняти роботу переробних заводів у разі перебоїв у транспортуванні, як це було у 2022-2023 фінансових роках, і згладжувати логістику», - зазначили в компанії.
У разі, якщо українські чорноморські порти будуть заблоковані, «Кернел» для зберігання і перевалки соняшникової олії планує використовувати активи у порту «Чорноморськ» у якості хабу для прийому продукції із залізниці й зберігання. Соняшникову олію накопичуватимуть у сховищах, а потім перенаправлятимуть автотранспортом у порт на річку Дунай. Таким чином агрохолдинг має намір знизити логістичні витрати альтернативного експортного маршруту.
У разі розблокування українських чорноморських портів будуть використані активи як основна глибоководна перевалочна база в Чорному морі соняшникової олії, яку відправляють на експорт.
Угода з придбання активів у порту «Чорноморськ» підлягає антимонопольному нагляду України.
Крім того, «Кернел» уклав угоду про придбання за $24,75 млн. 100% корпоративних прав у ТОВ «Рені-Ойл» - терміналу з перевалки соняшникової олії з одночасним зберіганням 15 тис. т у порту Рені.
«Це єдиний серед річкових портів України на Дунаї термінал із належними приймальними, складськими та розвантажувальними потужностями, який дає змогу експортувати соняшникову олію навіть у разі блокади портів на Чорному морі», - наголосили в агрохолдингу та додали, що очікують завершення угоди до 31 грудня 2023 р.
Як зазначається, розширення інфраструктури з виробництва харчових олій має важливе значення для агрохолдингу напередодні введення в експлуатацію Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу (ОЕЗ) у Хмельницькій області, запуск якого заплановано на весну 2024 р. Загальна сума інвестицій у будівництво підприємства, яке перероблятиме до 1 млн. т насіння соняшнику на рік, становитиме $279 млн. «Кернел» уточнив, що йому ще належить інвестувати в цей проєкт $40 млн.
До війни «Кернел» займав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того компанія займалася вирощуванням та торгівлею іншою агропродукцією. Найбільшим співвласником «Кернела» через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський, який володіє часткою 74,05%.
У грудні 2022 р. «Кернел» придбав термінал із перевантаження олії у порту «Південний», а у лютому 2023 р. - річковий термінал «Дунай Агро Пром» в порту Рені. Також він володіє зерновими терміналами «Трансбалктермінал» та «Трансгрейнтермінал» у морському порту «Чорноморськ».
Джерело: Порти України
«Кернел» приобрел за $44 млн. активы перевалки масла в портах «Черноморск» и Рени
Агропромышленная компания «Кернел» приобрела складские мощности для перевалки растительных масел в порту «Черноморск», а также терминал по перевалке подсолнечного масла в порту Рени в Одесской области. Об этом говорится в отчете компании на Варшавской фондовой бирже.
Активы, используемые для перевалки растительных масел в порту «Черноморск», приобретены за $19,4 млн. для повышения устойчивости бизнеса по переработке масличных культур.
«Единовременное хранение подсолнечного масла в объеме 105 тыс. т позволит группе не останавливать работу перерабатывающих заводов в случае перебоев в транспортировке, как это было в 2022-2023 финансовых годах, и сглаживать логистику», - отметили в компании.
Если украинские черноморские порты будут заблокированы, «Кернел» для хранения и перевалки подсолнечного масла планирует использовать активы в порту «Черноморск» в качестве хаба для приема продукции из железной дороги и хранения. Подсолнечное масло будут накапливаться в хранилищах, а затем перенаправить автотранспортом в порт на реку Дунай. Таким образом, агрохолдинг намерен снизить логистические расходы альтернативного экспортного маршрута.
В случае разблокирования украинских черноморских портов будут использованы активы в качестве основной глубоководной перевалочной базы в Черном море подсолнечного масла, которое отправляется на экспорт.
Соглашение по приобретению активов у порта «Черноморск» подлежит антимонопольному надзору Украины.
Кроме того, «Кернел» заключил соглашение о приобретении за $24,75 млн. 100% корпоративных прав у ООО «Рени-Ойл» - терминала по перевалке подсолнечного масла с одновременным хранением 15 тыс. т в порту Рени.
«Это единственный среди речных портов Украины на Дунае терминал с надлежащими приемными, складскими и разгрузочными мощностями, позволяющий экспортировать подсолнечное масло даже в случае блокады портов на Черном море», - подчеркнули в агрохолдинге и добавили, что ожидают завершения соглашения до 31 декабря. р.
Как отмечается, расширение инфраструктуры по производству пищевых масел имеет важное значение для агрохолдинга накануне ввода в эксплуатацию Староконстантиновского маслоэкстракционного завода (ОЭЗ) в Хмельницкой области, запуск которого запланирован на весну 2024 г. Общая сумма инвестиций в строительство предприятия, которое перерабатывать. семена подсолнечника в год составят $279 млн. «Кернел» уточнил, что ему еще предстоит инвестировать в этот проект $40 млн.
До войны «Кернел» занимал первое место в мире по производству подсолнечного масла (около 7% мирового производства) и его экспорту (около 12%), а также являлся крупнейшим производителем и продавцом бутилированного подсолнечного масла в Украине. Кроме того, компания занималась выращиванием и торговлей другой агропродукцией. Крупнейшим совладельцем Кернела через Namsen Ltd. является украинский бизнесмен Андрей Веревский, владеющий долей 74,05%.
В декабре 2022 г. «Кернел» приобрел терминал по перегрузке масла в порту «Южный», а в феврале 2023 г. - речной терминал «Дунай Агро Пром» в порту Рени. Также он владеет зерновыми терминалами «Трансбалктерминал» и «Трансгрейнтерминал» в морском порту «Черноморск».
Источник: Порти України |