20.04.2023 :: 12:02
ЄС готує екстрені обмеження на імпорт зерна з України
Європейський Союз готує екстрені обмеження на імпорт українського зерна до п'яти держав-членів після запровадження односторонніх заборон Польщею та Угорщиною. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Financial Times.
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що ЄС вживатиме «превентивних заходів». Високопосадовець ЄС зазначив, що обговорювані кроки заборонять імпорт продуктів до червня в чотири країни-члени, що межують з Україною, а також Болгарію, за винятком реекспорту в інші країни-члени ЄС або частини світу.
У листі лідерам Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини та Болгарії фон дер Ляєн заявила, що ці кроки «негайно протидіятимуть» погіршенню ситуації для їх виробників пшениці, кукурудзи, олійних культур та насіння соняшника.
Комісія заявила, що вживе заходів, лише якщо уряди скасують свої поточні заходи, на які вони ще не погодилися. До того ж, країни отримають €100 млн. з фондів ЄС для компенсації фермерам.
Після зустрічі з п'ятьма країнами комісар із торгівлі Валдіс Домбровскіс та комісар із сільського господарства Януш Войцеховський заявили, що вони розглядають «швидке рішення».
У спільній заяві вони сказали: «Ми наголосили на важливості швидкого застосування спільного підходу ЄС, а не односторонніх рішень, щоб уникнути численних заборон та рішень, які ставлять під загрозу внутрішній ринок».
Брюссель планує організувати конвої з вантажівок, поїздів і барж для транспортування зерна до портів, звідки його можна відправити в країни, що потребують, сказав інший чиновник. Це також збільшить пропускну спроможність річки Дунай.
Багато комерційних торговців відмовилися платити за цей транспорт, оскільки він коштує дорожче за традиційну морську торгівлю через Чорне море.
Залишається незрозумілим, як це буде профінансовано та організовано. Так, Іспанія намагалася субсидувати поїзд для перевезення зерна через континент, але імпорт з Латинської Америки був дешевшим.
Голова комітету з питань сільського господарства Європарламенту Норберт Лінс вважає, що Брюссель повинен сам купувати зерно і відправляти його до третіх країн: «Комісія має у своєму розпорядженні інструменти і має ними скористатися».
Джерело: РБК-Україна
ЕС готовит экстренные ограничения на импорт зерна из Украины
Европейский Союз готовит экстренные ограничения на импорт украинского зерна в пять государств-членов после введения односторонних запретов Польшей и Венгрией. Об этом пишет РБК-Украина со ссылкой на Financial Times.
Президент Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен заявила, что ЕС будет предпринимать «превентивные меры». Высокопоставленный чиновник ЕС отметил, что обсуждаемые шаги запретят импорт продуктов до июня в четыре граничащие с Украиной страны-члены, а также Болгарию, за исключением реэкспорта в другие страны-члены ЕС или части мира.
В письме лидерам Польши, Венгрии, Румынии, Словакии и Болгарии фон дер Ляен заявила, что эти шаги будут «немедленно противодействовать» ухудшению ситуации для их производителей пшеницы, кукурузы, масличных культур и семян подсолнечника.
Комиссия заявила, что примет меры, только если правительства отменят свои текущие меры, на которые они еще не согласились. К тому же страны получат €100 млн. из фондов ЕС для компенсации фермерам.
После встречи с пятью странами комиссар по торговле Валдис Домбровскис и комиссар по сельскому хозяйству Януш Войцеховский заявили, что они рассматривают «скорое решение».
В совместном заявлении они сказали: «Мы подчеркнули важность быстрого применения совместного подхода ЕС, а не односторонних решений во избежание многочисленных запретов и решений, которые ставят под угрозу внутренний рынок».
Брюссель планирует организовать конвои из грузовиков, поездов и барж для транспортировки зерна в порты, откуда его можно отправить в нуждающиеся страны, сказал другой чиновник. Это также увеличит пропускную способность реки Дунай.
Многие коммерческие торговцы отказались платить за этот транспорт, поскольку он стоит дороже традиционной морской торговли через Черное море.
Остается непонятным, как это будет профинансировано и организовано. Так, Испания пыталась субсидировать поезд для перевозки зерна через континент, но импорт из Латинской Америки был оказался дешевле.
Глава комитета по вопросам сельского хозяйства Европарламента Норберт Линс считает, что Брюссель должен сам покупать зерно и отправлять его в третьи страны: «Комиссия располагает инструментами и должна ими воспользоваться».
Источник: РБК-Україна |