28.01.2023 :: 14:06
Через російське вторгнення посівні площі зменшилися на 25% - Мінагрополітики ©
Про стан підготовки до весняних польових робіт, ризики для експорту та переробки агропродукції у 2023 р. розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький на розширеному засіданні Антикризового штабу Правління УСПП (Українська спілка промисловців та підприємців). Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Т.Висоцький відзначив зростання ролі аграрного сектору в економіці країни. Проте, через російське вторгнення галузь зазнала колосальних збитків. Це зменшення посівних площ, скорочення виробництва, падіння експорту, дорога логістика та інше.
Усі ці фактори, а також погодні умови, впливатимуть на весняну посівну кампанію. За попередніми даними структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, станом на 30 грудня 2022 р., очікувана посівна площа всіх категорій господарств на підконтрольній території України під урожай 2023 р. має скласти 21,8 млн. га, що на 6,8 млн. га менше від показника 2021 р. (28,6 млн. га).
«Якщо ми говоримо про посівну кампанію, то наразі не можемо використовувати приблизно 25% площ через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій. Після деокупації знадобиться багато часу на розмінування та очищення територій. Те, що залишає окупант, потребує як мінімум кількох місяців, а то й до року часу для повернення до виробництва. Ще частину площ не вдалося засіяти через несприятливі погодні умови. Тож, весною потрібно покрити дефіцит не посіяних озимих», - зазначив Т.Висоцький.
Наразі складно прогнозувати цьогорічні валові збори сільськогосподарських культур, які значно залежатимуть від погодно-кліматичних умов під час проведення комплексів польових робіт, а також фінансового і матеріально-технічного забезпечення конкретного сільськогосподарського товаровиробника. В тому числі - від наявності насіння та добрив. Вже зараз можна спрогнозувати зменшення їх внесення до 50% від науково-обґрунтованих норм через здорожчання. Використання дешевших технологій провокує зменшення виробництва.
Т.Висоцький резюмував, що ключовою проблемою для аграріїв залишається дорога логістика. Також, за його словами, негативний вплив на агросектор має енергетична криза. Та, попри всі виклики, агросектор продовжує працювати та демонструє адаптивність і стійкість.
tbu.com.ua
Из-за российского вторжения посевные площади уменьшились на 25% - Минагрополитики ©
О состоянии подготовки к весенним полевым работам, рисках для экспорта и переработки агропродукции в 2023 г. рассказал первый заместитель министра аграрной политики и продовольствия Украины Тарас Высоцкий на расширенном заседании Антикризисного штаба Правления УСПП (Украинский союз промышленников и предпринимателей). Об этом сообщает пресс-служба Минагрополитики.
Т.Высоцкий отметил рост роли аграрного сектора в экономике страны. Однако, из-за российского вторжения отрасль понесла колоссальные убытки. Это уменьшение посевных площадей, сокращение производства, падение экспорта, дорогостоящая логистика и прочее.
Все эти факторы, а также погодные условия будут влиять на весеннюю посевную кампанию. По предварительным данным структурных подразделений областных государственных администраций по состоянию на 30 декабря 2022 г. ожидаемая посевная площадь всех категорий хозяйств на подконтрольной территории Украины под урожай 2023 г. должна составить 21,8 млн. га, что на 6,8 млн. га меньше от показателя 2021 г. (28,6 млн. га).
«Если мы говорим о посевной кампании, то пока не можем использовать примерно 25% площадей из-за ведения боевых действий или временной оккупации территорий. После деоккупации потребуется много времени на разминирование и очищение территорий. То, что оставляет оккупант, требует как минимум несколько месяцев, а то и до года для возвращения к производству. Еще часть площадей не удалось засеять из-за неблагоприятных погодных условий. Поэтому весной нужно покрыть дефицит не посеянных озимых», - отметил Т.Высоцкий.
В настоящее время сложно прогнозировать валовые сборы сельскохозяйственных культур, которые будут значительно зависеть от погодно-климатических условий во время проведения комплексов полевых работ, а также финансового и материально-технического обеспечения конкретного сельскохозяйственного товаропроизводителя. В том числе - от наличия семян и удобрений. Уже сейчас можно спрогнозировать уменьшение их внесения до 50% научно-обоснованных норм из-за удорожания. Использование более дешевых технологий провоцирует уменьшение производства.
Т.Высоцкий резюмировал, что ключевой проблемой для аграриев остается дорогостоящая логистика. Также, по его словам, негативное влияние на агросектор оказывает энергетический кризис. И несмотря на все вызовы, агросектор продолжает работать и демонстрирует адаптивность и устойчивость.
tbu.com.ua |