14.11.2023 :: 11:31
Блокада кордону - Україна й Польща провели переговори на кордоні, результату немає
У понеділок, 13 листопада 2023 р., Україна й Польща провели переговори на кордоні з метою розблокувати пункти пропуску для вантажного транспорту, які практично не працюють через страйк польських перевізників. Поки що вони ні до чого не призвели, страйкарі не відмовляються від своїх абсурдних вимог, розповів у Facebook заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.
У переговорах взяли участь польські протестувальники, представники Люблінського і Підкарпатського воєводств і Міністерства інфраструктури, митні та прикордонні служб України й Польщі, представники перевізників з боку України.
«Зустріч вийшла довгою, важкою й емоційною. Багато було закликів, багато питань, які не стільки хотіли обговорюватися, а проговорювалися з гаслами (особливо з польської сторони). Ключова вимога - люди, які протестують, хочуть повернути дозволи між Україною й Польщею для вантажних перевезень», - сказав він.
Заступник міністра назвав цю вимогу абсурдною та нереалістичною. Дозвільну систему перевезень скасували угодою про транспортний безвіз між Україною і Євросоюзом, вона діє до 30 червня і вийти з неї Польща не може.
«Коли ми спитали, в чому проблема і чому ви хочете повернення дозволів, вони сказали, що відчувають дисбаланс. Перед початком повномасштабного вторгнення співвідношення між українськими і польськими перевізниками було 60 на 40, а зараз - 90 - 95% їздять українці. А коли ми спитали, чи готові вони їздити в регіони Харкова, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, то поляки, звісно, кажуть, що туди не їздять», - сказав С.Деркач.
Він додав, що для польських перевізників війна не є вагомим аргументом. «Питання блокування кордону - це не стільки бажання вирішити якісь нагальні проблеми, а просто або зробити комунікаційну кампанію з цього, або політичну історію і просто тримати кордон зачиненим якнайдовше», - вважає він.
Заступник міністра розказав, що Україна на зустрічі запропонувала певні компромісні кроки: наприклад, прискорити перетин кордону далекобійниками, створити окремі смуги для пустих транспортних засобів у пунктах пропуску «Угринів - Долгобичів» та «Грушів - Будомеж».
«Ми сподіваємося, що ці перемовини дозволять польським перевізникам підняти між собою питання, а що ж можна зробити як компроміс. Не питання дозволів, бо це питання невиконуване, - але, звісно, вони все одно тримають цю історію на головному рівні», - сказав С.Деркач.
Наступні перемовини мають відбутись уже в тристоронньому складі за участі Європейської комісії.
Джерело: ЛІГАБізнесІнформ
Блокада границы - Украина и Польша провели переговоры на границе - результата нет
В понедельник, 13 ноября 2023 г., Украина и Польша провели переговоры на границе с целью разблокировать пункты пропуска для грузового транспорта, практически не работающие из-за забастовки польских перевозчиков. Пока они ни к чему не привели, бастующие не отказываются от своих абсурдных требований, рассказал в Facebook заместитель министра инфраструктуры Сергей Деркач.
В переговорах приняли участие польские протестующие, представители Люблинского и Подкарпатского воеводств и Министерства инфраструктуры, таможенные и пограничные службы Украины и Польши, представители перевозчиков со стороны Украины.
«Встреча получилась длинной, тяжелой и эмоциональной. Много было призывов, много вопросов, которые не столько хотели обсуждаться, а проговаривались с лозунгами (особенно с польской стороны). Ключевое требование - протестующие люди хотят вернуть разрешения между Украиной и Польшей для грузовых перевозок», - сказал он.
Замминистра назвал это требование абсурдным и нереалистичным. Разрешительную систему перевозок отменили соглашением о транспортном безвизе между Украиной и Евросоюзом, она действует до 30 июня и выйти из нее Польша не может.
«Когда мы спросили, в чем проблема и почему вы хотите возвращение разрешений, они сказали, что ощущают дисбаланс. Перед началом полномасштабного вторжения соотношение между украинскими и польскими перевозчиками было 60 на 40, а сейчас - 90 - 95% ездят украинцы. А когда мы спросили, готовы ли они ездить в регионы Харькова, Запорожья, Херсона, Николаева, то поляки, конечно, говорят, что туда не ездят», - сказал С.Деркач.
Он добавил, что для польских перевозчиков война не является весомым аргументом. «Вопрос блокировки границы - это не столько желание решить какие-то неотложные проблемы, а просто либо сделать коммуникационную кампанию по этому, либо политическую историю и просто держать границу закрытой как можно дольше», - считает он.
Замминистра рассказал, что Украина на встрече предложила определенные компромиссные шаги: например, ускорить пересечение границы дальнобойщиками, создать отдельные полосы для пустых транспортных средств в пунктах пропуска «Угринов - Долгобычев» и «Грушев - Будомеж».
«Мы надеемся, что эти переговоры позволят польским перевозчикам поднять между собой вопросы, а что можно сделать как компромисс. Не вопрос разрешений, потому что этот вопрос невыполнен, но, конечно, они все равно держат эту историю на главном уровне», - сказал С.Деркач.
Следующие переговоры должны пройти уже в трехстороннем составе с участием Европейской комиссии.
Источник: ЛІГАБізнесІнформ |