30.05.2023 :: 11:25
27 країн ЄС передали Грузії офіційний демарш через авіасполучення з РФ
Грузії передали офіційний демарш від імені 27 держав Європейського союзу через поновлення авіасполучення з РФ. Позиція була доведена послами ЄС у Тбілісі під час зустрічі з міністром економіки Грузії Леваном Давіташвілі. Про це передає РБК-Україна з посиланням на «Ехо Кавказу».
Як заявив посол Євросоюзу в Тбілісі Павло Герчинський, рішення Грузії схвалити пряме авіасполучення з РФ суперечить одностайному рішенню 27 країн ЄС про відмову від авіарейсів до та з країни-агресора, а також про закриття свого повітряного простору для російських літаків.
Також дипломат розповів журналістам про висловлення ЄС «занепокоєння» тим, що рішення Тбілісі «суперечить нашій рішучості ізолювати РФію і чинити на неї тиск, щоб вона змінила свою тактику, коли йдеться про жорстоку, агресивну війну, яку РФія продовжує вести в Україні».
Глава Мінекономіки держави своєю чергою заявив, що «контекст Грузії відрізняється від контексту країн-членів ЄС».
«Грузія перебуває в особливо складній ситуації: у нас прямий кордон із РФ і 20% територій Грузії окуповані, тому контекст Грузії відрізняється від контексту країн-членів ЄС, і про це ми говорили відкрито. Думаю, що для більшості послів це зрозуміло та логічно», - сказав міністр.
Грузія 15 травня дозволила першій російській авіакомпанії здійснювати рейси до країни, при цьому авіасполучення між державами було закрито з 2019 р. Таке рішення Тбілісі викликало у Брюсселі сумніви щодо європейського курсу Грузії.
Спікер Євросоюзу Петер Стано тоді наголосив, що це суперечить угоді про асоціацію Грузія - ЄС, згідно з якою країна має підтримувати зовнішню політику Євросоюзу, оскільки країни ЄС та партнери запровадили санкції проти російського авіаційного сектора та не дозволяють польоти з РФ та над нею.
Перед цим у Брюсселі закликали Грузію, що претендує на статус кандидата в ЄС, приєднатися до санкцій і «зберігати пильність щодо будь-яких можливих спроб обійти санкції, особливо в авіаційному секторі».
Джерело: РБК-Україна
27 стран ЕС передали Грузии официальный демарш из-за авиасообщения с РФ
Грузии передали официальный демарш от имени 27 государств Европейского союза из-за возобновления авиасообщения с РФ. Позиция была доказана послами ЕС в Тбилиси во время встречи с министром экономики Грузии Леваном Давиташвили. Об этом передает РБК-Украина со ссылкой на «Эхо Кавказа».
Как заявил посол Евросоюза в Тбилиси Павел Герчинский, решение Грузии одобрить прямое авиасообщение из РФ противоречит единодушному решению 27 стран ЕС об отказе от авиарейсов в и из страны-агрессора, а также о закрытии своего воздушного пространства для российских самолетов.
Также дипломат рассказал журналистам о выражении ЕС «беспокойства» тем, что решение Тбилиси «противоречит нашей решимости изолировать РФ и оказывать на нее давление, чтобы она изменила свою тактику, когда речь идет о жестокой, агрессивной войне, которую РФ продолжает вести в Украине».
Глава Минэкономики государства в свою очередь заявил, что «контекст Грузии отличается от контекста стран-членов ЕС».
«Грузия находится в особо сложной ситуации: у нас прямая граница с РФ и 20% территории Грузии оккупированы, поэтому контекст Грузии отличается от контекста стран-членов ЕС, и об этом мы говорили открыто. Думаю, что для большинства послов это понятно и логично», - сказал министр.
Грузия 15 мая разрешила первой российской авиакомпании совершать рейсы в страну, при этом авиасообщение между государствами было закрыто с 2019 г. Такое решение Тбилиси вызвало в Брюсселе сомнения по европейскому курсу Грузии.
Спикер Евросоюза Петер Стано отметил, что это противоречит соглашению об ассоциации Грузия - ЕС, согласно которому страна должна поддерживать внешнюю политику Евросоюза, поскольку страны ЕС и партнеры ввели санкции против российского авиационного сектора и не позволяют полеты с РФ и над ней.
Перед этим в Брюсселе призвали Грузию, претендующую на статус кандидата в ЕС, присоединиться к санкциям и «сохранять бдительность по поводу любых возможных попыток обойти санкции, особенно в авиационном секторе».
Источник: РБК-Україна |