Поиск
Расширенный поиск

Главная О проекте Новости Статьи Дайджест Законы

Все статьи
Темы дня
Отраслевая политика
Грузопотоки
Рынки и компании
Машиностроение
Энергоресурсы
Происшествия
Морское пиратство



новости




законодательная база

Расп. КМУ №415-р от 29.04.2015 "О внесении изм. в приложение к расп. КМУ от 26 июня 2013 №466"



Расп. КМУ №358-р от 15.04. 2015 г. "Об изм. классификации пункта пропуска через госграницу для морского сообщения "Ильичевский рыбный порт"



Расп. КМУ от 08.04.2015 г. №315-р «О назначении Федорко И.П. замгенерального директора Госадминистрации жд транспорта Украины»

Подписка на рассылку  
Хрещатик
12.08.2008 :: 10:22
Підприємці підкопують Південний міст

Сьогодні завод залізобетонних конструкцій імені Ковальської повинен припинити використання земснаряду в районі Південного мосту. Підприємство вже вісім років видобуває тут пісок з дна Дніпра. Експерти стверджують, що подекуди кар'єр заглибився на 20 метрів. На думку представників державної екологічної інспекції, через деформацію дна опори моста і береги втрачають стійкість.

Земснаряд біля Південного моста у Києві повинен сьогодні припинити роботу. Понад вісім років тут з дна Дніпра видобуває пісок завод залізобетонних конструкцій імені Ковальської. Нещодавно на мосту, що пропускає
третину транспортного потоку між лівим і правим берегами столиці, з’явилися мікротріщини. Спочатку інженери не могли зрозуміти причини, адже споруда доволі молода, працює з 1990 року. Та все стало на своє місце, коли обстежили дно під конструкцією.

З’ясувалося, що через величезні об’єми вибраного піску опори практично оголені. Через це їхня стійкість значно зменшилася. За даними експертів, подекуди дно поглибилося на понад 20 метрів. «Якщо не зупинити роботу земснарядів, то обвал берегів та мосту - питання часу. Вже є тріщини. Загроза виникла внаслідок діяльності підприємства, і хтось повинен за це відповісти»,- каже інспектор Державної екологічної інспекції у Києві Мар’ян Якубовський.

У п’ятницю до головного офісу заводу привезли припис від інспекції та генпрокуратури з вимогою зупинити земснаряд. Керівництва підприємства на місці не виявилося, тож документи вручили юристам. Адвокат одразу повідомила, що рішення вважає незаконним і воно обов’язково буде оскаржене у суді. Тим часом пан Якубовський стверджує, що незаконним весь цей час був видобуток піску. За попередніми підрахунками, через видобуток піску державі завдано збитків на 23 млн. грн.

Представники екологічної інспекції кажуть, що йдеться не про закриття заводу, а лише про раціональне використання природних надр. Тим часом, ймовірність того, що керівництво проігнорує вимогу і не зупинить землеснаряд, дуже велика. На сьогодні підприємство забезпечує бетонною сумішшю понад половину будівельних майданчиків Києва. Без піску завод не зможе працювати.

У екоінспекції стверджують, що в разі невиконання вимоги земснаряд конфіскують. Подивитися ж на агрегат, який буцімто підкопав Південний міст, журналістам не дозволили. Охорона підприємства перекрила вхід на територію заводу. «Якщо хочете подивитися, то пливіть туди кораблем»,- сказав один із працівників і зачинив браму.

А втім, не всі поділяють думку про те, що Південному мосту загрожує руйнування. Начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Віталій Пшеничний переконаний, що екологічна інспекція не може робити висновків про його стан: «Ця інспекція має такий стосунок до технічних умов моста, як православні до Папи Римського».

Тим часом з міського бюджету цьогоріч виділили 6,8 млн. грн на ремонт Південного моста, який мають завершити у вересні. Ремонтують ванти та частину мостового полотна.

Довідка «Хрещатика»

Робота щодо виявлення земснарядів без дозволів за дорученням міського голови розпочалася кілька місяців тому. Внаслідок кількох рейдів комісія на чолі з заступником голови КМДА Володимиром Головачем виявила до двох десятків пристроїв, які самовільно намивають пісок з дна водойм. Представник Асоціації риболовів України Олександр Чистяков повідомив «Хрещатику», що, за даними СБУ, на водоймах столиці працюють 84 земснаряди. Тепер їх мають перевірити на законність використання.

Ігор Свачій

12.08.2008 р.


Источник: Хрещатик
Все дайджесты >>>
Загрузка...
Загрузка ...


Разработка и сопровождение: baev.kiev.ua
Все права защищены © Транспортный бизнес 2008-2024

Перепечатка материалов сайта в полном или сокращенном виде только с письменного разрешения редакции. Для интернет-изданий при перепечатке обязательна гиперссылка www.tbu.com.ua. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство "Українськi Новини", в каком-либо виде строго запрещено.

{DOWN}