Поиск
Расширенный поиск

Главная О проекте Новости Статьи Дайджест Законы

Все статьи
Темы дня
Отраслевая политика
Грузопотоки
Рынки и компании
Машиностроение
Энергоресурсы
Происшествия
Морское пиратствоновости

11.08.2022 :: 18:12

Російські загарбники знову обстріляли Запорізьку АЕС
11.08.2022 :: 16:27

Угорщина офіційно підтвердила поновлення імпорту нафти з РФ
11.08.2022 :: 15:58

Загальні збитки інфраструктури внаслідок війни склали понад $110 млрд. - KSE
11.08.2022 :: 15:28

Китай є партнером РФ, потрібно робити відповідні висновки - голова комітету ВР
11.08.2022 :: 13:30

Авіакомпанія Wizz Air в обхід санкцій запускає рейси до РФ
11.08.2022 :: 12:02

«Укрзалізниця» призначила евакуаційний потяг на 11 серпнязаконодательная база

Расп. КМУ №415-р от 29.04.2015 "О внесении изм. в приложение к расп. КМУ от 26 июня 2013 №466"Расп. КМУ №358-р от 15.04. 2015 г. "Об изм. классификации пункта пропуска через госграницу для морского сообщения "Ильичевский рыбный порт"Расп. КМУ от 08.04.2015 г. №315-р «О назначении Федорко И.П. замгенерального директора Госадминистрации жд транспорта Украины»

Подписка на рассылку  
Українська правда
08.05.2014 :: 12:44
6 месяцев и 5 заданий

Кандидати у президенти Ольга Богомолець, Олег Ляшко, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко, Олег Тягнибок, Дмитро Ярош визначили в передвиборчих програмах виконання Угоди про асоціацію одним із важливих пріоритетів їхньої діяльності на посту президента. І якщо це не просто красиві декларативні гасла, а намір до дії, то вони мають знати, які ключові завдання потрібно виконати в перший рік дії Угоди.

Ключові завдання в першому році будуть стосуватись виключно Зони Вільної Торгівлі з Європейським Союзом. Оскільки з листопада 2014 має запрацювати ЗВТ між Україною та ЄС.

До листопада українська митниця має бути максимально готовою до роботи в нових умовах. Завдання не є новими для України. Щоб їх виконати потрібна проста політична воля, за допомогою якої будуть ламатися старі корупційні схеми.

ес.jpg

Ось перелік ключових завдань:

Перше. Підготовка української митниці до роботи в режимі поглибленої ЗВТ з ЄС. Адаптація Європейського митного кодексу, безоплатна видача митницею сертифікатів походження EUR1; спрощені процедури митного контролю для «добросовісних експортерів»; ризик контроль - коли перевірка проводиться вибірково, а не всіх і всього - ось той короткий перелік нових змін які мають працювати на митниці вже з листопада.

Друге. Запровадження європейських підходів у сфері безпечності харчових продуктів. Потрібно прийняти європейський закон про безпечність харчових продуктів. Без нього майже ніхто з українського ринку харчових продуктів не зможе потрапити на ринок ЄС.

Третє. Приведення національної системи сертифікації та стандартизації у відповідність з європейськими нормами. В Україні сертифікується все - навіть колір і розмір фарфорових чайників. В ЄС стандарти є довільними. Україна дуже повільно просувається в цьому процесі, повільно адаптує європейські стандарти. Поки цього не буде зроблено - вітчизняні промислові товари теж не зможуть потрапити на ринок ЄС.

Четверте. Формування в Україні прозорих правил конкурентної діяльності для місцевих і зарубіжних компаній. В Україні Антимонопольний комітет використовує дивну практику накладення штрафів - не зрозумілі ані розміри, ані принцип їх накладення.

До прикладу, нині триває суд щодо українських рітейлерів, на яких хочуть накласти мільярдні штрафи - ніхто не розуміє звідки взялись такі величезні суми. І така практика в Україні не поодинока. ЄС вимагає від України прозорої і чіткої процедури через ухвалення спеціального нормативного акту, який визначить процедуру накладення штрафів.

П’яте. Створення та ефективна робота органу, відповідального за координацію виконання Угоди. Всі країни, які підписували Угоди про асоціацію створювали спеціальні інституції для контролю за виконанням угоди. Україна теж має створити такий орган - без нього виконання Угоди буде просто не можливим.

Угода про асоціацію - не «манна небесна». Аби угода працювала і приносила користь українцям, державні структури мусять змінюватися. Ці 5 завдань, це ті першочергові напрямки, де Україна має продемонструвати прогрес шляхом прийняття необхідного законодавства, нових кадрових рішень, ліквідації непотрібних державних структур.

Уряд і міністерства мають працювати у цих напрямках, бо красиві політичні гасла не допоможуть, до прикладу, молоку і текстилю відповідати європейським стандартам.

Любов Акуленко, Радослава Чекмишева

7 мая 2014 г.


Источник: Українська правда
Все дайджесты >>>
Загрузка...
Загрузка ...


Разработка и сопровождение: baev.kiev.ua
Все права защищены © Транспортный бизнес 2008-2022

Перепечатка материалов сайта в полном или сокращенном виде только с письменного разрешения редакции. Для интернет-изданий при перепечатке обязательна гиперссылка www.tbu.com.ua. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство "Українськi Новини", в каком-либо виде строго запрещено.

службы мониторинга серверов

{DOWN}